RX 6400 vs RX 570

Dostum ben onu mu diyorum sence biraz mantıklı düşünürsen?
O karta ya 4 GB ya 8 GB ne fark eder?
Performansı değişmeyecek sırf 8 GB diye 5 yıllık bir kartı al diyenler var konuda.
Hocam 4GB ile VRAM yetersizliği yaşanabiliyor. 4GB kart kullanmış biri olarak söylüyorum.

Hocam 4 GB ile VRAM yetersizliği yaşanabiliyor. 4 GB kart kullanmış biri olarak söylüyorum.

Bende 4 GB kullanıyorum ve sadece bir kere yaşadım o sorunu yaşaman neredeyse bir şey değiştirmiyor neden önümüzde ki yıllarda yeni güncelleme almayacak bir karta para versin ben onu söylüyorum ayrıca WattMan hatası çok yaşanıyor o seride.

Bende 4 GB kullanıyorum ve sadece bir kere yaşadım o sorunu yaşaman neredeyse bir şey değiştirmiyor neden önümüzde ki yıllarda yeni güncelleme almayacak bir karta para versin ben onu söylüyorum ayrıca WattMan hatası çok yaşanıyor o seride.
Hocam ben wattmanı pek önemsemiyorum. Ayar yapmıyorum hiçbirşey olmuyor nasıl becerdim bilmiyorum ama 3 haftada 7 kere wattman yedim hiçbirşey olmadı.

Ayarlar gitmiyor ki driver çöküyor ve kart devre dışı kalıyor sistemi yeniden başlatmak gerekiyor genelde.
Hocam bende öyle olmadı. Sonra windowsta hızlı başlatmayı kapatınca düzeldi. Bilgisayarı kapatıyordum açıyordum hata veriyordu ama hiçbirşey değişmiyordu.

8 GB ise onu al diyen arkadaşlara bir sorum var.
1080p kartını 8 GB VRAM tüketebilecek hangi faaliyete sokabilir arkadaş.
Mining'i bu süreden sonra yapıcağını sanmıyorum.

Hocam FH4 gibi oyunlar düşük VRAM sorunu ile geliyor karşımıza ve ciddi droplanmalar yaşatıyorlar, kaldı ki CoD MW2 Remastered'da o kartın 8 GB belleğinin tümünü kullandım oyun hala VRAM istiyordu, keza günümüzdeki pek çok oyunda 1080P'de 5-6 GB VRAM kullanıyor. Bir tanıdığımda RX570 4 GB var ve yüksek VRAM tüketen oyunlarda performans farkıda gözle görülür biçimde ve çok daha stabil bir akıcılıkta oluyor.

Hocam FH4 gibi oyunlar düşük VRAM sorunu ile geliyor karşımıza ve ciddi droplanmalar yaşatıyorlar, kaldı ki CoD MW2 Remastered'da o kartın 8 GB belleğinin tümünü kullandım oyun hala VRAM istiyordu, keza günümüzdeki pek çok oyunda 1080P'de 5-6 GB VRAM kullanıyor. Bir tanıdığımda RX570 4 GB var ve yüksek VRAM tüketen oyunlarda performans farkıda gözle görülür biçimde ve çok daha stabil bir akıcılıkta oluyor.

FH5'şi Ultra ayarlarda sıkıntısız oynadım.
Ayrıyeten MW2'nin yeni oyunu 28 Ekim'de çıkacak onu nasıl oynadın.
Tek yaşadığım VRAM sorunu RDR2'de oldu textureler ultradan high yaptım sıkıntısız bitirdim.
Ayrıyeten bunlar giriş seviyesi kartlar yeni nesil oyunlar mesela Warzone mesela MW1 Remastered onlara göre bir kart değil hakkını yemeyin.

Performans olarak RX 570 daha iyi performans veriyor çoğu yerde 4.0'ı bile alıyor eski ama güçlü bir kart temiz bulursanız kesinlikle 570 derim ben NVIDIA yerine hep AMD tercih ederim AMD seviyorum ben genel olarak ama AMD'nin sevmediğim kartlarından 6400 1650'nin bile gerisinde kaldığı oluyor.

FH5'şi Ultra ayarlarda sıkıntısız oynadım.
Ayrıyeten MW2'nin yeni oyunu 28 Ekim'de çıkacak onu nasıl oynadın.
Tek yaşadığım VRAM sorunu RDR2'de oldu textureler ultradan high yaptım sıkıntısız bitirdim.
Ayrıyeten bunlar giriş seviyesi kartlar yeni nesil oyunlar mesela Warzone mesela MW1 Remastered onlara göre bir kart değil hakkını yemeyin.

RX 570-1650S güncel oyunlarda yeterlidir altı sıkıntı 1650 tutun 970'e kadar kullandım oradan biliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı