RX 6500 XT değiştirilmeli mi?

swosh

Centipat
Daha fazla  
Açıkçası bellek düşüklüğü ve ekran kartının içerisinde encoder olmaması sebebiyle herhangi bir yazılım aracılığıyla GPU üzerinden kayıt alamamaktan aşırı derecede rahatsızım, CPU'dan kayıt aldığımda kalitesi beni tatmin etmiyor. Sizce kartı 2.el'den satıp üstüne para koyarak RX 6600, RX 6700 gibi kartlara çıkmak mantıklı mı? 6500 XT'nin ikinci el fiyatları çok değişken, biliyorsunuz, AMD piyasası, 4K - 6K arasında dolaşıyor. Tabii, kart beni en az 1 sene götürecek orası kesin, staj parasıyla yükseltmeyi düşünüyorum. Sizin de şu dönemin parasıyla 8K - 9K'ya 2. el - 0 fark etmeksizin, AMD/NVIDIA önerebileceğiniz kartlar var mı?

ANAKART: ASUS Prime A320M-K GPU: ASUS TUF Gaming Radeon RX 6500 XT CPU: Ryzen 5 5500 3.6GHz RAM: G.Skill 2x8 GB 3200MHz DDR4 CL16 SSD: MLD M300 1TB M.2 | KLAVYE: Gamepower Ogre RGB Red Switch MOUSE: Gigabyte Aorus M4 MONİTÖR: ViewSonic VX2468-PC-MHD 165Hz 1ms

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Son yıllarda çıkmış en kötü kart budur yani lafı eğip bükmezsek ne olduğu ortada. Laptop GPU'sundan bozma PCIe 4.0 x4 veri yoluna sahip, decodersiz yamuk bir kart. Bir üst modeli RX 6600 bile bunun yanında sanki 2-3 üst modelmiş gibi kalıyor.

1 seneye kim öle kim kala o zaman piyasa çok değişir. İkinci el bile RTX 4000, RX 7000 serisi kartlarla dolar. Şimdiden şunu alırsın demem.

Geri
Yukarı