RX 6500 XT ekran kartı ASUS Prime h-310M anakart ile uyumlu mudur?

GfbSieR

Picopat
Daha fazla  
RX 6500 XT ekran kartı ASUS Prime h-310M anakart ile uyumlu mudur? Elimdeki işlemci de i5 9400-F bir sıkıntı yaratır mı bu ekran kartı ile?

Sıkıntı yaratmaz fakat PCI-e 3.0 ile kullanırsın. Epey kayıp yaşıyor bu kart 4.0 ile kullanılmazsa.
Screenshot_3.png

Farkı nedir çalışmıyor derken.
6500 XT PCIe 3.0 veriyolunda çalıştırılırsa epey performans kaybı oluyor. Konudaki anakartın da PCIe 4.0 desteği olmadığı için 6500 XT PCIe 3.0 modunda çalışacak, yani fazla fazla performans kaybı yiyecek 6500 XT. Çalışıyor ama PCIe 3.0 modunda çalışıyor.

Ah be sırf güzel indirimde diye almıştım. Pcle 4.0 versiyon için sadece anakart degisikligi mi gerek yoksa işlemci de değişmeli mi ?

Ah be sırf güzel indirimde diye almıştım. Pcle 4.0 versiyon için sadece anakart degisikligi mi gerek yoksa işlemci de değişmeli mi ?
İşlemci ve anakart değişikliği yapman gerek. Merak etme, zararda değilsin, yine kârdasın. PCI-e 3.0 performansı bile 1650'yi solluyor. Tam bütçe nedir? Bütçe sıkıntın varsa şuanlık idare et, performansı yine tatmin eder. İleride değiştirirsin.

İşlemci ve anakart değişikliği yapman gerek. Merak etme, zararda değilsin, yine kârdasın. PCI-e 3.0 performansı bile 1650'yi solluyor. Tam bütçe nedir? Bütçe sıkıntın varsa şuanlık idare et, performansı yine tatmin eder. İleride değiştirirsin.
Biraz acele aldım incehesapta indirimi görünce 😁
Sizce siparişimi iptal edip başka bir modele mi yonelmeliyim ? @Emma Stone
Bütçem ortalama 4k

Geri
Yukarı