RX 6500 XT ekran kartı ASUS Prime Z270-P ile uyumlu mudur?

Şart değil.
Ben Nvidia ekran kartlı 4. nesilden AMD ekran kartlı 11. nesile anakart + işlemci + RAM + ekran kartı + SSD değiştiğim halde format atmadım. Eski SSD'yi yenisine klonladım. Hem GNU/Linux hem de Windows hiçbir sorun yaşamadan aktarıldı.

Bu arada bir retail lisans almanızı öneririm. Sitelerde 50 TL civarında bulunabiliyor.
Lisans almamın ne lüzumu var ki çok elzem bir farkı var mı?

Ben yakında almadım. 3-4 yıl önce almıştım. Aldığım satıcı artık satmıyor. Ama aldığım lisans 5 bilgisayarda aktif olarak kullanılıyor.
Onu bunu geçtim de hocam aklımda birşey var sizce pci 4 olayını sallayıp son attığım anakart ve i5 10400f i mi alsam artan parayı 6600 e katarım garantilemiş olurum ya da ssd ye para birikmeye önemli bir başlangıç yapmış olurum ne önerirsiniz?Ortalama bi 10 fps kaybım oluyor sanırsam (6600 ü aldığımı varsayarak söylüyorum 6500 de çok daha fazla oluyordur).

@izmirkartali Hocam planlar çok değişti size yine bir sorum var.Ryzen 5 5500 almayı planlıyorum rx 6500 ve r5 ile uyumlu anakart öneriniz var mı acaba?Ben bir tane buldum ama r5 5500 ile uyumlu mudur? ASUS PRIME A320M-F AMD A320 AM4 Ryzen™ DDR4 3200(O.C.) MHz USB 3.1 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleme:
Onu bunu geçtim de hocam aklımda birşey var sizce pci 4 olayını sallayıp son attığım anakart ve i5 10400f i mi alsam artan parayı 6600 e katarım garantilemiş olurum ya da ssd ye para birikmeye önemli bir başlangıç yapmış olurum ne önerirsiniz?Ortalama bi 10 fps kaybım oluyor sanırsam (6600 ü aldığımı varsayarak söylüyorum 6500 de çok daha fazla oluyordur).

@izmirkartali Hocam planlar çok değişti size yine bir sorum var.Ryzen 5 5500 almayı planlıyorum rx 6500 ve r5 ile uyumlu anakart öneriniz var mı acaba?Ben bir tane buldum ama r5 5500 ile uyumlu mudur? ASUS PRIME A320M-F AMD A320 AM4 Ryzen™ DDR4 3200(O.C.) MHz USB 3.1 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
A320 değil en az B450 serisi anakart alın.

A320 değil en az B450 serisi anakart alın.
Niye hocam ekstra fiyat vermeye değecek birşey var mı

Bu anakarta güncel BIOS yükleyerek Ryzen 5 5500 takabiliyorsunuz.
Çok fiyat farkı olmadan önerebileceğiniz başka anakart var mıdır?

Evet stoklar yaklaşık 1 günde bittiği için planlarda U dönüşü atıp ryzen 5 4500 e dönüyoruz anakart önerilerinizi alabilirim yine.

Son düzenleme:
Niye hocam ekstra fiyat vermeye değecek birşey var mı

Çok fiyat farkı olmadan önerebileceğiniz başka anakart var mıdır?

Evet stoklar yaklaşık 1 günde bittiği için planlarda U dönüşü atıp ryzen 5 4500 e dönüyoruz anakart önerilerinizi alabilirim yine.
Ryzen 5 4500 almayın. Hocam ayrıca yeni konu açın bu konuda gereksiz çok mesaj oldu.

Ryzen 5 4500 almayın. Hocam ayrıca yeni konu açın bu konuda gereksiz çok mesaj oldu.
5500 almayı düşünüyorum az bir fiyat farkıyla.Konuya yazmaya devam etmemin sebebi diğer arkadaşın fikirlerini almak kendisi gayet bilgili olduğundan dolayı.

@izmirkartali Hocam bu konu baya dallandı budaklandı geç de olsa başka bir konu açtım önemli bir sorum hakkında onu da yanıtlarsanız sevinirim.Son etkinliğimden bulabilirsiniz konuyu.

Evet her ne kadar işlemciyi almış olsam da anakart sorununu hala çözemediğim için son kez buraya bi uğrayayım dedim beyler. Sizlere son (umarım son) bir sorum var. GIGABYTE B450M H UD AMD B450 Soket AM4 DDR4 3600MHZ (O.C) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Bu anakartı düşünüyorum ryzen 5 5500 aldım önerir misiniz bu anakartı? Bir de bios update yapmam gerekir mi bu anakart için?

@izmirkartali @kadirz123

Son düzenleme:

Geri
Yukarı