RX 6500 XT ekran kartı için işlemci ve anakart önerisi

intromaker

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar!

Geçen ay PCI-e 4.0 destekleyen bir RX 6500 XT ekran kartı aldım. Ve ekran kartımın da PCI-e 4.0 performansında kullanmak istiyorum haliyle. PCI-e 4.0 destekleyen anakart ve işlemci buldum fakat bunlar ekran kartımın PCI-e 4.0 performansında çalışmasına yardım eder mi bilmiyorum. Bu yüzden sizlere soruyorum. Eğer başka bir parça önerecek olursanız şimdiden söyleyeyim bu ucuz parçalara bile bütçem zar zor yetiyor.

İşlemci: Intel Core i5 BX8070811400F Socket 1200 11. Nesil 2.60GHz 12MB Önbellek 14nm İşemci fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Anakart: GIGABYTE H510M H UD Intel H510 Soket 1200 DDR4 3200MHz M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ikisini almaya çalış

Hocam bu söylediğiniz parçalar ekran kartının tam PCI-e 4.0 performansında çalışmasını sağlar değil mi?

Çok özür dileyerek bir şey daha soracaktım. Bu parçaları teker teker alacağım için en hızlı zamlananı ilk almam gerekecek. Sizce buna göre ilk işlemciyi mi yoksa anakartı mı almalıyım?

Anakartı alın hocam onun piyasası daha oynak bir de 300TL daha verebilirseniz sıfır MSI H610M-G alsanız daha iyi olur.

Geri
Yukarı