RX 6500 XT ekran kartı, kasanın çıkışına uymuyor

Hocam yazıyla olmuyor 6 pin dönüştürücüm gelince ekran kartının tam takılmadığını videoyla göstereyim en iyisi.

Uzun uğraşlar sonucunda tekrar denedik ve ekran kartını ters taktiğimizi fark ettik. Şu an doğru takılmış değil mi?
Evet hocam şu an doğru, fanların aşağıya bakması lazım normal tip kasalarda. Kasa farklı olsa bile ekran kartının sırtının fana bakması lazım, doğru olmuş yani :D güldüm.

Evet hocam şu an doğru, fanların aşağıya bakması lazım normal tip kasalarda. Kasa farklı olsa bile ekran kartının sırtının fana bakması lazım, doğru olmuş yani :D güldüm.
Evet biz de yeni fark ettik aşağı bakması gerektiğini 😀 Peki yanlış takmamızdan dolayı ekran kartının zarar görmesi gibi bir durum olur mu? İnternette bunun yüzünden ekran kartı zarar görenler varmış. Güç kablosu uymadığı için de deneyemiyorum.

Evet biz de yeni fark ettik aşağı bakması gerektiğini 😀 Peki yanlış takmamızdan dolayı ekran kartının zarar görmesi gibi bir durum olur mu? İnternette bunun yüzünden ekran kartı zarar görenler varmış. Güç kablosu uymadığı için de deneyemiyorum.

Bir şey olacağını pek sanmıyorum. Tabii kesin bir şey söyleyemem ama benim peder de sistemi montajlarken anakartı kanırta kanırta takmıştı güç kablosunu hiçbir şey de olmadı. Ne kadar zorlandığınız da önemli ama bir şey olacağını sanmıyorum içiniz rahat olsun.

Geri
Yukarı