Oyun RX 6500 XT ekran kartı PCI Express 3.0 anakarta takılır mı?

POYTAZ

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 2 yıl önce bu zamanlar ekran kartı fiyatları yüksek olduğu için Ryzen 3 3200G APU PC almıştım. Geçen hafta RX 6500 XT aldım ancak anakartıma baktığımda PCI Express 3.0 desteklediğini gördüm, ancak ekran kartım 4.0 sıfır destekli yani belli bir performans kaybı yaşar mıyım? Bunun için anakart değiştirmeye değer mi?

Merhaba. 2 yıl önce bu zamanlar ekran kartı fiyatları yüksek olduğu için Ryzen 3 3200G APU PC almıştım. Geçen hafta RX 6500 XT aldım ancak anakartıma baktığımda PCI Express 3.0 desteklediğini gördüm, ancak ekran kartım 4.0 sıfır destekli yani belli bir performans kaybı yaşar mıyım? Bunun için anakart değiştirmeye değer mi?
Yaşarsın.1660 dan 1650 ye gibi düşün.

Anladım internetteki PCI 3.0 vs 4.0 videoları da performans yaşayacağımı söylüyor, şu anda A320MH kullanıyorum PCI 4.0 bir anakart önerisi var mı peki.

Takılıyor evet ama o kartta ciddi performans kaybı yaşarsın. Nette o kartla ilgili benchmark testleri var ve performans farkı PCI 3.0 - 4.0 arası çok fark var.

Ya bazı arkadaşlar çok fazla abartmış yaşayacağın performans kaybı en bana 2 3 FPS gidip biraz araştırabilirsin istersen.

Ya bazı arkadaşlar çok fazla abartmış yaşayacağın performans kaybı en bana 2 3 FPS gidip biraz araştırabilirsin istersen.

Şu benchmark likine bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksın. 2-3 FPS olmadığı yapılan testlerden belli oluyor. Ciddi fark (11 FPS) var.

Şu benchmark likine bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksın. 2-3 fps olmadığı yapılan testlerden belli oluyor. Ciddi fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Paylaştığın video 6600 XT testi. Bu arada konu sahibi RX 6400 takılır mı diye soruyor sanmıştım meğersem RX 6500 XT imiş.

Geri
Yukarı