RX 6500 XT i5 6400 sistemde sadece işlemci kullanılıyor

Marlesfo_16

Centipat
Daha fazla  
Selam, 11.11 indirimlerinde ASUS Dual RX 6500 XT OC Edition satın aldım. Assetto Corsa oynuyorum çoğunlukla ve yukarıda %99 CPU occupancy uyarısı veriyor. Assetto'dan dolayı sandım GTA 5'e girdim yine CPU %100 GPU %25-75.anlamadım yani driverları falan kurdum. Ama önceliği işlemciye veriyor gibi nasıl çözebilirim?
PC;
i5 6400 2.7GHz
2x8 2133MHz RAM.
ASUS Dual RX 6500 XT 4 GB.
500W PSU.

Önceliği işlemciye vermiyor, işlemci ekran kartını besleyemediği için darboğaz oluşuyor. Grafikleri veya çözünürlüğü yükseltip yükü ekran kartına bindirmeye çalışın. (Fps'niz ekran kartının sınırına ulaşmadığınız sürece değişmez.) Fps sınırı koymak da işlemcinin kullanımını düşürmek için iyi bir tercih olabilir.

Önceliği işlemciye vermiyor, işlemci ekran kartını besleyemediği için darboğaz oluşuyor. Grafikleri veya çözünürlüğü yükseltip yükü ekran kartına bindirmeye çalışın. (Fps'niz ekran kartının sınırına ulaşmadığınız sürece değişmez.) Fps sınırı koymak da işlemcinin kullanımını düşürmek için iyi bir tercih olabilir.
ben darboğaz olduğunu düşünmüyorum ama neyse.FH4'te ULTRA ayarlarda 60 fps alıyorum ve GPU %100 CPU %85.Assetto'da da MAX yaptım grafikleri yine %99 hatası veriyor

ben darboğaz olduğunu düşünmüyorum ama neyse.FH4'te ULTRA ayarlarda 60 fps alıyorum ve GPU %100 CPU %85
Her oyunun işlemciyi kullanma oranı farklıdır. Örneğin CS:GO, Valorant gibi oyunlar işlemciyi daha fazla kullanırken, AAA dediğimiz, FH5 veya Tomb Raider gibi oyunlar ekran kartını daha fazla kullanma eğilimindedir.

Besleyemese bile dehşet verici FPS'ler alıyorumda sorun o değil Assetto Corsa'nın %99 hatası verip oyunu kastırması sadece Assetto Corsa sıkıntı çıkartıyor diğer bütün oyunlarda ULTRA'da oynayabiliyorum.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
çekip atıcam hemen

Extreme ayarlar

diğerlerini sonra atabilirim
Tamam işte ekran kartı=GPU'dur. İşlemci=CPU. İşlemcinin kullanım yüzdesi 59. Ekran kartınınki ise 99. Bu gayet normal içiniz rahat olsun.

çekip atıcam hemen

Extreme ayarlar

diğerlerini sonra atabilirim
Diğerlerinide atın lütfen iyice analiz edelim.

Sol üstteki %99 olan ekran kartı kullanımı, %59 olan ise işlemci kullanımlarıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı