RX 6500 XT için 10000 TL anakart, işlemci, kasa önerisi

Kalan 3458 TL'lik bütçe ile de SSD ve RAM eksiğinizi tamamladıktan sonra 1467 TL niz kalıyor. 400TL daha bütçe artırıp yanına sıvı soğutma alırsanız mükemmel olur.

6542TL. Kalan bütçeyle de RAM, M.2 SSD, sıvı soğutma alırsınız.

Evet işlemci zaten R5 5600 düşünüyorum 5600X için ekstra 700 TL ödemeye gerek yok peki bunlara ne dersiniz?

Evet işlemci zaten R5 5600 düşünüyorum 5600X için ekstra 700 TL ödemeye gerek yok peki bunlara ne dersiniz?

Hocam anakart olabilir fakat kasa için Dark Guardian modeli daha iyi hava akışına sahip diye biliyorum. Benim attığım parçalar ile çok daha fiyat performans bir şekilde sistem toplayabilirsiniz. Karar sizin.

Kalan 3458 TL'lik bütçe ile de SSD ve RAM eksiğinizi tamamladıktan sonra 1467 TL niz kalıyor. 400TL daha bütçe artırıp yanına sıvı soğutma alırsanız mükemmel olur.

PCI-e 4.0 M.2 almak daha mantıklı olmaz mı daha iyi performans yakalamış olurum. Sizin attığınız 3.0, hem anakartın PCI-e 4.0 nimetinden yararlanmış olurum.

PCI-e 4.0 M.2 almak daha mantıklı olmaz mı daha iyi performans yakalamış olurum. Sizin attığınız 3.0, hem anakartın PCI-e 4.0 nimetinden yararlanmış olurum.

Doğru söylüyorsunuz ona dikkat etmemişim. Fakat bütçe daha da artacaktır. Snowman ile idare edip sıvı soğutmayı daha sonra da alabilirsiniz.

Hocam anakart olabilir fakat kasa için Dark Guardian modeli daha iyi hava akışına sahip diye biliyorum. Benim attığım parçalar ile çok daha fiyat performans bir şekilde sistem toplayabilirsiniz. Karar sizin.

Hocam ben genel olarak görünüşü de hesaba katıyorum Dark kasa sevmiyorum hem marka olarak hem görüntü olarak hava akışı falan bunlar çok büyük dertler değil.

Evet F/P olması iyi lakin bir tık daha uzun vadeli topladığım için ileride kasayı değiştirmekle uğraşmak yerine sağlam kasa sağlam anakart alayım zaten R5 5600 işimi görür uzun süre o anlamda dedim.

Bu şekilde 9951 TL tutuyor. Bu sefer de RAM probleminiz olacak.

Kasaya kafayı çok takarsan sırf ona 2000+ paran gider abicim. Havadar en ucuz kasaya git, sonra paran olunca için rahat güzel bir kasa alırsın. Saçma sapan fiyatları var kaliteli kasaların. Daha yeni 3000 lira verdik iş yerindeki bir kasaya. İçim cız etti.

Hocam 400TL daha ucuza Sinerji'de bulunuyor. 9478TL. Biraz daha bütçe ekleyip RAM de alabilirsiniz. Sıvı soğutma için de sabredip Snowman ile idare edersiniz. İmkan olduğu zaman ise sıvı soğutma alabilirsiniz.

Bu şekilde 9951 TL tutuyor. Bu sefer de RAM probleminiz olacak.

Sorun değil hocam ufak tefek şeyleri hesaba katmadığımız takdirde RAM da alınır en kötü M.2 SSD yerine RAM işlemci anakart kasa kombinasyonu yaparım ardından M.2 SSD alırım çok sorun değil dediğim gibi şimdilik bu saydığımız parçalar gözümde en iyileri başka önerisi olan yazabilir.

Hocam 400TL daha ucuza Sinerji'de bulunuyor. 9478TL. Biraz daha bütçe ekleyip RAM de alabilirsiniz. Sıvı soğutma için de sabredip Snowman ile idare edersiniz. İmkan olduğu zaman ise sıvı soğutma alabilirsiniz.

Aynen dediğiniz gibi. Çok teşekkür ederim link için görmemişim.

Yeni konular

Geri
Yukarı