RX 6500 XT için işlemci önerisi

• Konuyu başlatan cnc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 100

cnc

Centipat
Daha fazla  
RX 6500XT Ryzen 5 3350G 16 GB RAM kullanıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam anakartım da A320M-HDV r4.0 sanırım. Monitörüm 720p olduğu için darboğaz oluyor. İşlemci değişmem gerekiyor sanırım. PCI-e 4.0 uyumlu uyumsuz siz daha iyi bilirsiniz. Pek bir bilgim yok. Bütçe konusunda var ile yok gibi bir şey. Makul bir şey önerirseniz fiyatlarına bakıp düşüneceğim. Eklemem gereken başka bir şey varsa belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam monitörünüz 60Hz ise ekran kartınıza çok yazık. Değil 6500XT 1050 Ti bile yeterli 60Hz 720p için. Almanız gereken şey monitör, anakart değil. Daha yüksek bir çözünürlüğe geçin. Ekran kartının yükü artacak ve darboğaz azalacak/kaybolacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam monitörünüz 60Hz ise ekran kartınıza çok yazık. Değil 6500XT 1050 Ti bile yeterli 60Hz 720p için. Almanız gereken şey monitör, anakart değil. Daha yüksek bir çözünürlüğe geçin. Ekran kartının yükü artacak ve darboğaz azalacak/kaybolacaktır.

Hocam almam gereken şey anakart değil bunu ben de biliyorum işlemci almayı düşünüyorum yazdım görmediniz sanırım önemli değil bende şöyle düşünüyorum çözünürlük yükselirse darboğaz azalır haklısınız fakat işlemci değişirsemde tamamen darboğaz ortadan kalkmaz mı? Monitör 5K ise işlemcide 5K o yüzden işlemci almak daha mantıklı olmaz mı çalışmadığım için maddiyat sorunu var o yüzden tek atımlık para ile sorunu çözmeye çalışıyorum gönül isterdiki monitör + işlemci alalım.

Bu arada monitör alırsam sorun devam eder diye de endişem var hocam bu yüzden işlemci almayı mantıklı buldum eğer derseniz ve %100 eminseniz monitör al düzelir diyorsanız öyle yapmaya çalışayım. @DramatycEnygma

Son düzenleme:
Sorun işlemcide veya ekran kartında değil arkadaşın dediği gibi monitör değişmeniz daha mantıklı olur. 720p monitör bu sisteme göre geri kalıyor.

İlk önceliğin işlemci olmalı fakat 720p monitör size güzel bir oyun zevki sunmaz. Eğer kısa bir süre sonra monitör alacağım dersen ilk olarak işlemci alabilirsin. Darboğazı ortadan kaldırmak ve CPU odaklı oyunlarda performansı artırmak için işlemci daha önemli.

İlk önceliğin işlemci olmalı fakat 720p monitör size güzel bir oyun zevki sunmaz. Eğer kısa bir süre sonra monitör alacağım dersen ilk olarak işlemci alabilirsin. Darboğazı ortadan kaldırmak ve CPU odaklı oyunlarda performansı artırmak için işlemci daha önemli.

Ya monitor alacağım ya da işlemci tek seçenek var hangisini yapmam lazım bilmiyorum sizler ne önerirsiniz hangisi daha verimli ise onu yapacağım.

Geri
Yukarı