RX 6500 XT için PCI-e 4.0x4 yerine 4.0x16 var

Yani bu B550M DS3H anakart RX 6500 XT'de tam performans almamı sağlayabilecek mi dostum?

Anakartındaki PCI-e X16 slotu PCI-e 4.0 veriyolunu destekliyor. Bir de işlemcinin PCI-e 4.0 veriyolunu desteklemesi gerekiyor. Bu iki şartını karşıladığın halde RX 6500XT'nin tam performansını alabileceksin.

Kardeşim x16 olmuyor x16 slotunda çalışıyor.
Anladım dostum bu işlerden anlamıyodum anlamış oldum sayenizde b550m b3sh anakartta rx6500xt tam performansı sağlayabilirim değilmi

Anakartındaki PCI-e X16 slotu PCI-e 4.0 veriyolunu destekliyor. Bir de işlemcinin PCI-e 4.0 veriyolunu desteklemesi gerekiyor. Bu iki şartını karşıladığın halde RX 6500XT'nin tam performansını alabileceksin.
Rx6500xt yanına ryzen 5 5600 işlemci alsam onuda anakartım desteklermi dostum

5600 PCI-e 4.0 veriyolunu destekliyor evet. Sıkıntı yok bu konuda.

Çok teşekkür ederim sabahtan beri anakart bakıyorum anlamadığım için hepsi X16 X 16 arabirimini gösterince aklım almadı karıştırdı aklımı bayağı dedim bu kart X4 arabirimi desteklerken bunlar X16 destekliyor bayağı karıştı aklım Ryzen 5 5600 RX 6500 XT sistemim tam performans alacaksa benim aklımdaki anakartla bayağı güzel tekrardan teşekkür ederim.

Kardeşim x16 olmuyor x16 slotunda çalışıyor.
B550m ds3h alıcağım anakartla tam performansını yakalayabilir inşallah tekrardan teşekkür ederim dostum

Çok teşekkür ederim sabahtan beri anakart bakıyorum anlamadığım için hepsi X16 X 16 arabirimini gösterince aklım almadı karıştırdı aklımı bayağı dedim bu kart X4 arabirimi desteklerken bunlar X16 destekliyor bayağı karıştı aklım Ryzen 5 5600 RX 6500 XT sistemim tam performans alacaksa benim aklımdaki anakartla bayağı güzel tekrardan teşekkür ederim.

Slot boyutunun veriyolu arabirimle alakası yok onceki mesajda dediğim gibi.

1682545375860.png

Bunu anakartına taktın mı cuk oturacak. Merak etmeyin.

Slot boyutunun veriyolu arabirimle alakası yok onceki mesajda dediğim gibi.

Eki Görüntüle 1756258

Bunu anakartına taktın mı cuk oturacak. Merak etmeyin.

Peki bu dediğim anakart nasıldır 2.5 kya kadar daha iyi bir anakart var mıdır ben baktım aralarından bir bu güzel vardı bir de Gaming versiyonlusu vardı 400 TL daha fazla mı neydi oda bu dediğim anakart nasıldır iyi midir?

Peki bu dediğim anakart nasıldır 2.5 kya kadar daha iyi bir anakart var mıdır ben baktım aralarından bir bu güzel vardı bir de Gaming versiyonlusu vardı 400 TL daha fazla mı neydi oda bu dediğim anakart nasıldır iyi midir?

Hocam anakart piyasasına hakim değilim. Yeni konu açıp sormanız daha iyi olur. Benden daha bilgili üyeler iyi cevaplar verecektir.

Geri
Yukarı