RX 6500 XT için son durum nedir?

kiraysmit

Hectopat
6500XT neredeyse 3 haftadır yerinden oynamıyor (yaklaşık 40 artıyor azalıyor sadece) bu durum hakkında ne dersiniz? Böyle devam eder mi yoksa artar mı & azalır mı?

Oyundan oyuna değişiyor.
Oyundan oyuna değişiyordan kasıt nedir? İşlemci ve anakart değiştirilecek kadar büyük bir kayıp mıdır (AAA oyunlar için konuşuyorum)

Hocam ben zaten kartın tam performansını alamıyorum işlemci sağolsun o yüzden pek birşey diyemiyorum ve Vega 8'den geçtiğim için benim için çok büyük bir nimet PCİE 3.0 kullanırsanız 1650'den bir tık iyi oluyor PCİE 4.0 kullanırsanız 1660 dengi ama yine de bu fiyata PCİE 3.0 performansından bile daha iyi sıfır kart olmadığı için alınabilir.
Tamamdır hocam çok teşekkürler.

Oyundan oyuna değişiyordan kasıt nedir? İşlemci ve anakart değiştirilecek kadar büyük bir kayıp mıdır (AAA oyunlar için konuşuyorum)
Bence gerek yok zaten pcie4.0 a geçecek parası olan adam gider rx6600 ve üstü kartlara bakar. 6500xt almış veya alacak insanların %90'ı pcie 3.0 kullanıyor.

Hocam ben zaten kartın tam performansını alamıyorum işlemci sağolsun o yüzden pek birşey diyemiyorum ve Vega 8'den geçtiğim için benim için çok büyük bir nimet PCİE 3.0 kullanırsanız 1650'den bir tık iyi oluyor PCİE 4.0 kullanırsanız 1660 dengi ama yine de bu fiyata PCİE 3.0 performansından bile daha iyi sıfır kart olmadığı için alınabilir.
Hocam ben de apu'dan geçtim apuyu nasıl kapatabilirim ? Veya yapmam gereken başka ne var ?

Son düzenleme:
Bence gerek yok zaten pcie4.0 a geçecek parası olan adam gider rx6600 ve üstü kartlara bakar. 6500xt almış veya alacak insanların %90'ı pcie 3.0 kullanıyor.

Hocam ben de apu'dan geçtim apuyu nasıl kapatabilirim ? Veya yapmam gereken başka ne var ?
DDU ile APU'nun driverlarını silin.Sonra kartı takın ve 6500XT driverı kurun başka yapmanızı gerektiren hiçbir şey yok.APU zaten görünmüyor bile artık.

Olmaz herhalde ama öyle APU'yu kullanmaya devam eder diye düşünüyorum.Ama ram 16GB olduğu için bır sıkıntı olmaz normal işler yaparken APU kullanır oyunlarda 6500XT.
Sürücüyü kurduktan sonra bios ta chipsetten internal graphics i disable etmiştim apu devre dışı kalsın diye. Artık apu kullanılmadğı için sistemden 2gb ram alınmaması gerek.

RX 6500 XT, tartışmalı bir konu oldu çıktığından beri. Alınır alınmasına ama PCIe 4.0 sorunu bazı insanlar için çok sorun çıkardığı için çoğu kişi beğenmedi. Ha bana göre güzel ve tercih edilebilecek bir karttır kendisi. Bana göre kesinlikle alınabilir, fiyatı ne olursa olsun.

Geri
Yukarı