RX 6500 XT Minecraft'ta RTX nasıl açılır?

BulgarUmut

Hectopat
Yer
İstanbul
Dostlar selam. Minecraft'ta RTX açmak istiyorum. ekran kartım RX 6500 XT. İnternette bu kart ile RTX açanlar var. Nasıl RTX açacağım? Game Pass üyeliğim var. Bilgisayarda Minecraft launcer yüklü ancak hiçbir şekilde açamadım. İşletim sistemim Windows 11.

Galiba Windows 10 Edition'da açılıyor diye biliyorum, Java değil. Fakat o ekran kartı ile hele ki NVIDIA olmayan bir ekran kartında RTX açmak pek mantıklı olmaz. Onun yerine shader kullanabilirsiniz.

Hocam sadece denemek için açmak istiyorum normalde Minecraft oynayan bir insan değilim kardeşim oynuyor.

Java versiyonunda RTX yok sadece bedrock sürümde (Windows 10 Edition) var ama Java versiyonunda kullanmak için RTX ile benzer kaliteli shader kullanabilirsin.

Dostlar selam. Minecraft'ta RTX açmak istiyorum. Ekran kartım RX 6500 XT. İnternette bu kart ile RTX açanlar var. Nasıl RTX açacağım? Game Pass üyeliğim var. Bilgisayarda Minecraft launcer yüklü ancak hiçbir şekilde açamadım. İşletim sistemim Windows 11.

Alan bu konu açıksa yazayım öncelikle Minecraft RTX özelliği sadece Minecraft Bedrock Edition ve pocket editiona geldi (ikisi de aynı sürüm ) açarsın ancak RTX ekran kartı olmadığı için FPS'den bir şey bekleme illa açmak istiyorsan Minecraft Windows Edition aç ayarlar > ekran/monitör> en altta ışın izleme var oradan açılıyor dediğim gibi RTX ekran destekli olduğu için kasar.

Geri
Yukarı