RX 6500 XT minimum Hz desteği nedir?

Öyle bir şey yok diye biliyorum hocam. 1 HZ bulursanız onu bile destekler.
Onu desteklese bile bir işe yaramaz mouse'u bile çeviremezsiniz.Ama öyle minimum Hz desteği diye bir şey yok.Bende 6500XT kullanıyorum kutusunda yazan tek şart sisteminizin 64 bit olması ve en az 8GB RAM'e sahip olmanız lazım.

Onu desteklese bile bir işe yaramaz mouse'u bile çeviremezsiniz.Ama öyle minimum Hz desteği diye bir şey yok.Bende 6500XT kullanıyorum kutusunda yazan tek şart sisteminizin 64 bit olması ve en az 8GB RAM'e sahip olmanız lazım.
Hocam arkadaşın sorusuna açıklık getirmek için yazdım. Yoksa 60HZ aşağısı kurtarmaz.

Monitörün vga kablosunu dönüştürücü ile beraber ekran kartına takınca görüntü gelmiyor. Bu nedenle bilgisayarcıya götürdük, bilgisayarcı bize en az 75 hz gerektiğini söyledi
ben de emin olmak için buraya yazayım dedim sorun hz değilse, vga girişi mi, bozuk kablo mu çalışmıyor, yoksa dönüştürücü mü bozuk emin olamıyorum

Monitörün vga kablosunu dönüştürücü ile beraber ekran kartına takınca görüntü gelmiyor. Bu nedenle bilgisayarcıya götürdük, bilgisayarcı bize en az 75 hz gerektiğini söyledi
ben de emin olmak için buraya yazayım dedim sorun hz değilse, vga girişi mi, bozuk kablo mu çalışmıyor, yoksa dönüştürücü mü bozuk emin olamıyorum
Dönüştürücü bozuktur muhtemelen. O tarz dönüştürücüler pek iyi değil. Monitörde HDMI varsa onla bağlarsanız daha rahat edersiniz.

Monitörünüz nedir?

Monitör Pro 2000 modeli PROL19SD diye bir monitör eski 60 hz değiştirmemiz gerekir mi
Büyük ihtimalle dönüştürücü veya kablo bozuk ama monitörünüz eski bir monitör eğer ki imkanınız varsa 144Hz'e geçmenizi tavsiye ederim gerçekten çok farkettiriyor.Yok 60 veya 75Hz monitör alacaksanız bence hiç gerek yok onun yerine paranız cebinizde dursun ileride 144Hz alın.

Birde sistemde daha önceden başka bir ekran kartı vardı ve siz onu söküp bunu taktıysanız önceden DDU ile onun driverlarını silmeniz lazımdı o yüzden de görüntü gelmiyor olabilir.

Geri
Yukarı