RX 6500 XT overclock yapma

jagerdd

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı: ASUS TUF Gaming RX 6500 XT.

İnternet üzerinden baktığım zaman kartımın 107W TDP değeri olduğunu gördüm ve oyunlarda ve FurMark testlerinde neden 90 wattda kaldığını merak ettim. Bir araştırmaya koyuldum bazı insanların videolarını izledim AMD'nin kendi yazılımı uzerindeki oclarım işe yaramaz olduğunu soylediler. Bende bu yüzden kendim bir şey yapmaya karar verdim ve bir ayar tutturdum sonuçlar aşağıda paylastigim gibidir. İlk fotoğraf stock halı 2.olan ise benim yaptığım OC kısacası size şunu sormak istiyorum kartım bu durumdan etkilenir mi ömrü kısalır veya herhangi bir şey olur mu?

IMG-20240309-WA0012.jpg
IMG-20240309-WA0011.jpg

Konuyla alakasız ama bir şey dikkatimi çekti. 6500 XT FurMark'ta stok halde 90 FPS alıyor 1650 Super ise 60'larda oyun testlerinde ise 1650S önde ilginç 🤔

AMD her zaman daha iyi.

Ben kartı 2023 Temmuz ayında aldım ve o zamandan bu zamana ciddi değişiklikler oldu kart kesinlikle ilk çıktığı zaman gibi değil elimde 1650 Super olsa karşılaştırıp buraya atardım ama bence şu an 1650 Super'i geçmiş durumda bu kart her gelen güncelleme kartı daha iyi bir hale getirdi ben GTX16 serisinden daha iyi bir kart olduğunu dusunuyorum sanal FPS kare oluşturma teknolojisi ile Cyberpunk'da orta ayarlarda 80 90 FPS alabiliyorum.

Konuyla alakasız ama bir şey dikkatimi çekti. 6500 XT FurMark'ta stok halde 90 FPS alıyor 1650 Super ise 60'larda oyun testlerinde ise 1650S önde ilginç 🤔

Ayrıca yapılan testler de 1,2 senelik ondan kaynaklı da olabilir kart ilk çıktığında PCI3.0 veya 4.0 slotu fark etmeksizin driver sorunları olusturabiliyordu.

Dy2 oynunda ufak bir performans testi yaptım buyrun sonuçlar:

Stock:
stock.png

AMD Hız aşırtma GPU:
amd gpu oc.png

Kendi yaptığım OC:
kendi yaptığım oc.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı