RX 6500 XT oyunlarda 80 derece oluyor

AlzheimeXR

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Ballistix 8 GB RAM 3000 MHz
Ekran kartı
Sapphire AMD RADEON RX 6500 XT 4 GB
Anakart
MSI B460M -A PRO
İşlemci
İntel Core i3 10100F
Kasa ise eski tip Casper kasa. Linki https://productimages.hepsiburada.net/s/12/1500/8891614560306.jpg için Google Görsel Sonuçları

Hocalarım selamünaleyküm. Sistem belirttiğim gibi. Sorun şu ki;

Oyunlarda nedense ekran kartı çok ısınıyor. Örneğin bir Need for Speed: Most Wanted 2 oynayayım dedim. Ekran kartı 70-80 derece arası ısınıyordu. YouTube'dan videoları izlediğimde God of War, The Witcher 3, RDR 2 gibi oyunlarda hiç 70 dereceye çıkan görmedim.
Ayrica benim anakartım PCI-e 3.0 desteklediği için YouTube'dan PCI-e 3.0 anakart ile denenmiş videoları da izledim onlarda da sıcaklık değerleri gayet iyiydi.

Sizce kasadan falan mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
80 derece sıkıntılı bir değer lakin şunu da onutmayalım eğer kasanın ısıyı dağıtma seceneği kötüyse ve odada sıcaksa gercekten normal tavsiyem fanı kasanın kapağını cıkartıp öyle denemeniz.

80 derece sıkıntılı bir değer lakin şunu da onutmayalım eğer kasanın ısıyı dağıtma seceneği kötüyse ve odada sıcaksa gercekten normal tavsiyem fanı kasanın kapağını cıkartıp öyle denemeniz.
Denedim Hocam yine 70-80 derece aralığında aynı oyunda (Need For Speed: Most Wanted 2)

Hocalarım Bu arada belirtmeyi unutmuşum. Benim power supply DARK FORCE 600W.

+80 sertifikası yok. sizce ekran kartı ısınma sorunu psu'dan da kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı