RX 6500 XT sistem CS:GO'da düşük FPS veriyor

berkayreis

Hectopat
Yer
İstanbul Kağıthane
Daha fazla  
Merhaba sistemimin yeterli olmasına rağmen CS:GO'da 100-120 FPS alıyorum grafik ayarları da en düşük durumda.
Sistem özelliklerim:
  • Ekran kartı: RX 6500 XT.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2400G.
  • Anakart: ASUS Prime B350M-E.
  • RAM: 16 GB Fury Beast 3200 MHz.

Ekran kartın PCI-E 3.0 da çalışıyor. Ayrıca işlemcin o kadar güçlü değil. Afterburner var ise değerleri görmek isterim.

Daha yüksek FPS alırsın ancak ekran kartını tam performansında kullanman için PCI-E 4.0 destekli bir anakart da alman gerekecek. B550 anakartlar da bu özellik mevcut ancak fiyat farkı bir hayli yüksek. İşlemci sorunu çözecektir.
AMD bu ekran kartında gerçekten tüketiciye kazık attı benim şahsi görüşüm. [6500XT]*

R5 5600 alacaksan önceden BIOS update yapmanı öneririm. Son versiyonu yüklersen işlemci ile ilgili bir sıkıntı yaşamazsın.
BIOS

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Daha yüksek FPS alırsın ancak ekran kartını tam performansında kullanman için PCI-e 4.0 destekli bir anakart da alman gerekecek. B550 anakartlar da bu özellik mevcut ancak fiyat farkı bir hayli yüksek. İşlemci sorunu çözecektir.
AMD bu ekran kartında gerçekten tüketiciye kazık attı benim şahsi görüşüm. [6500XT]*

R5 5600 alacaksan önceden BIOS Update yapmanı öneririm. Son versiyonu yüklersen işlemci ile ilgili bir sıkıntı yaşamazsın.
BIOS

ASUS Prime B550M-K ürününü alırsam ekran kartından tam performans alırım değil mi?​

Elbette. B550 anakartlarda PCI-E 4.0 desteği bulunuyor. R5 5600 ile beraber kullanıldığında ekran kartın 4.0 ile çalışacaktır.
Video buldum R5 5600 & 6500XT CS&GO.

Yeni konular

Geri
Yukarı