RX 6500 XT sistemde bilgisayar kapanınca ekran kartı sürücüsü siliniyor

Foarlex

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX 6500 XT
Bilgisayar masası kullanıyorum ve kasam yerde duruyor, 2 tane kedim var bir tanesi oldukça hareketli bazen kasanın üstüne çıkıyor ve orada oturuyor. Kasaya çıkarken veya inerken patisi kapatma duşuna değebiliyor ve bilgisayar kapanıyor. Daha öncesinde kapatmadan HDMI bağlantısını koparıp yeniden başlatmam gerekebiliyordu ve yine aynı problem ortaya çıkıyordu sürücüler silinmesi. DDU ile sürücüleri sildim Windows güncellemelerini kapattım ama yok hâlâ aynı bunun bilgisayarın tuşuyla kapanmasıyla mı alakası var bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada yakın zamanda kasanın önüne pleksi panel kestireceğim. O konuda sıkıntım kalmayacak ama yine de bilgisayarımın her 15-20 açılışında bir sürücü güncellemesine ihtiyaç duyması sinir bozucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 gün önce başıma ilginç bir durum geldi bilmiyorum alakalı mıdır. Dirseği masaya bir gömdüm ekran gitti. Neyse güç tuşuna bir kere bastım otomatik kapandı. Geri başlattım ekran 60Hz, sürücü yok. 1,5 senede ilk kez yaşadım.

Sonra bilgisayarı yeniden başlattım sürücü kendiliğinden geri gelmişti sorunsuz şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı