RX 6500 XT sistemde FPS düşüşü

GfbSieR

Picopat
Daha fazla  
Daha yeni gelen ekran kartımda aşırı bir performanssızlık var. Monitörüm DVI girişli Philips 236vla monitor kullanıyorum ekran kartında sadece HDMI girişi var. Ben HDMI to Dvı kablo kullanıyorum sorun bu mudur? Bu ise neden bu kadar kötü sonuç alıyorum. Sistem özelliklerim XFX RX 6500 XT, i5 9400-F, Prime H310M-K, Corsair 8 GB LPX 2400MHz DDR4 kırmızı RAM, Power Supply 450W modelini bilmiyorum. Half-Life 1 de bile 30 50 FPS arası veriyor çok üzdü bu durum beni.

PCI-e versiyonundan kaynaklanıyor olabilir ancak bu kadar da düşük olmaması lazım.

Daha yeni gelen ekran kartımda aşırı bir performanssızlık var. Monitörüm DVI girişli Philips 236vla monitor kullanıyorum ekran kartında sadece HDMI girişi var. Ben HDMI to DVI kablo kullanıyorum sorun bu mudur? Bu ise neden bu kadar kötü sonuç alıyorum. Sistem özelliklerim XFX RX 6500 XT, i5 9400-F, Prime H310M-K, Corsair 8 GB LPX 2400MHz DDR4 kırmızı RAM, Power Supply 450W modelini bilmiyorum. Half-Life 1 de bile 30 50 FPS arası veriyor çok üzdü bu durum beni.

BIOS güncelleyin.

Dostum ondan olsa anlardım Half-Life'de 30 FPS nedir yahu bilgili bir arkadaş yardım ederse sevinirim kafayı yemek üzereyim bu kadar düşük FPS görmekten korkuyordum ve beklediğim gerceklesti.

Nasil yani.

YouTube'dan bakarak BIOS güncelleyebilirsin.
Ya da HDMI girişli başka bir monitörde direkt hdm kablo ile dene. Mesela televizyona
Takabilirsin.

Anakartın pcie 3.0 destekliyor. 6500 XT ise 3.0'da makul olmayan düşüklükte performans verebilen bir kart. Kimi oyunlarda 0 fps bile veriyor ki, driver sorununa bağlıyorlar bunu.

-8 GB RAM eklemeniz iyi olacaktır.
+Ama bence bu kadar düşük FPS ondan değildir, driver sorunu olabilir.

Arkadaşlar yakınımdaki bilgisayarcida denedim olay monitor ile alakalı deil hdmi ile bağladık sonuç aynı PCle 3.0 da sadece bir miktar düşük fps almam gerek bu kadar değil sizce ne yapabilirim ?
Lütfen anlayan birisi yardım etsin kafam çok dağınık ne yapmalıyım ürün 0 ürün kutusunu kendim açtım hiçbir sıkıntı gozukmuyordu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı