RX 6500 XT sistemde monitöre görüntü gelmiyor

Egemen hasmili

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Dün yeni bir RX 6500 XT modelinde ekran kartı aldım. Fakat güç kablolarını taktığım halde ekrana görüntü gelmiyor ve normalde güç tuşuna bastığımda direkt olarak klavye mouse ışığı yanıyordu. Şu an yanmıyor.

Sorun ekran kartı değil sorun sizin güç kaynağınız gibi çünkü sorun ekran kartınız olsaydı diğer parçalarınız çalışır ekrana görüntü gelmezdi veya sistem kendini sürekli yeniden başlatırdı. Siz güç kaynağınızın sağlam olduğunu ya da doğru bağlantı yaptığınızı iyi kontrol edin.

@fakir pikaçu ekran kartı arızalı olduğunda da sistem BIOS'a geçemediği için USB'lere güç gitmez ve mouse ile klavye ışıkları yanmaz.

@Egemen hasmili kart üretim hatası olabilir, bir bilgisayarcıya götürüp çalışıyor mu diye denemesini isteyebilirsin. Orada da çalışmazsa değişim talep edersin.

@fakir pikaçu ekran kartı arızalı olduğunda da sistem BIOS'a geçemediği için USB'lere güç gitmez ve mouse ile klavye ışıkları yanmaz.

@Egemen hasmili kart üretim hatası olabilir, bir bilgisayarcıya götürüp çalışıyor mu diye denemesini isteyebilirsin. Orada da çalışmazsa değişim talep edersin.

Ama ön taraftaki USB'ye takılı olan kulaklığın ışığı yanıyor klavyeyi öne taktığımda yine yanmıyor.

Geri
Yukarı