RX 6500 XT sistemde no Signal hatası

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
2x8GB Team Force TUF 3200Mhz DDR4 RAM
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 512 GB SSD
Ekran kartı
ASUS DUAL RX 6500XT 4 GB
Anakart
AsRock A520
İşlemci
AMD RYZEN 5 5500
Arkadaşlar merhaba. Tanıdığım birisine bir sistem topladım özellikleri aşağıda yazıyor hepsi sıfır alındı. Sistemi ilk açtığında BIOS ekranı karşılamış ancak daha sonra hem kasanın kapatma tuşundan kapatıp hem de monitör tuşundan katıp ardında belirli bir süre tekrar açtığında ekranda sadece ASUS yazısı -ki ekran kartı ASUS marka- çıkmış sonra da "No Signal" hatası ekranda belirmiş. Şimdi daha Windows yükletmedim cihaz FreeDOS. Neden BIOS ekranı gelmedi tekrardan arkadaşın sorusu bu, bende masaüstünden pek anlamadığım için burada konu açma gereği duydum yardımcı olacak tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden İyi Sosyaller... @Yener K.

Sistem özellikleri:

• İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 KUTULU 1909 TL
  • Anakart: ASRock A520 Kutusuz 1166 TL
  • Ekran kartı: ASUS Dual RX 6500XT 3514 TL
  • RAM: Team-Force TUF 3200MHz DDR4 950 TL
  • SSD: Kington NV2 512 GB M.2 702 TL
  • Monitör: ASUS TUF 1ms 165Hz VA panel 3099 TL
  • Kasa + güç kaynağı: darkFlash Pollux Mesh 650W 80+ 1490 TL
  • Klavye: Gamenote KB487L 210 TL
  • Fare: Lenovo Lecoo M1101 113 TL

Yaşadığı sorunun videosu da bu: Adsız klasör – Google Drive

Sorunun ekran kartı yönünden olması yüksek ihtimal, RAM ve işlemci ile ilgili sorun olduğunda klavye ışıkları genelde yanmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun ekran kartı yönünden olması yüksek ihtimal, RAM ve işlemci ile ilgili sorun olduğunda klavye ışıkları genelde yanmaz.

Ben de öyle düşündüm ancak ekran kartı sıfır alındı. Yani öyle bir şey olacağını ihtimal veremedim. Bilmiyorum kendisi şehir dışında müdahale de edemiyorum şu anlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır olması sorun yaşamayacağı anlamına gelmez, 3 yıl önce arkadaşım da sıfır sistem almıştı görüntü alamadı ve sistemi garantiye yolladı daha sonra yenisini gönderdiler.

Sıfır olması sorun yaşamayacağı anlamına gelmez, 3 yıl önce arkadaşım da sıfır sistem almıştı görüntü alamadı ve sistemi garantiye yolladı daha sonra yenisini gönderdiler.
Hocam o zaman neden en başta BİOS ekranı geldi? Yani sadece aç kapa yaparak ekran kartında nasıl bir arıza gelmiş olabilir ki?

Bilemiyorum, geri yollamak istemiyorsa sistemin anakarta bağlı olan tüm parçaları ve kabloları çıkarıp daha sonra tekrar montajlamasını tavsiye ederim, eğer arıza yoksa bazen bu basit çözüm işe yarayabiliyor.

BIOS'un da güncel olduğundan emin olun. Bir de arada dönüştürücü falan var mı?

BIOS'un da güncel olduğundan emin olun. Bir de arada dönüştürücü falan var mı?
Hocam anakart geldiğinden beri hiç BIOS güncellenmedi. Bunun dışında direkt ekran Kartının DP portundan monitöre kablo çekili dönüştürücü olmadan. Son olarak bunu her zaman yapıyormuş arada yapıyormuş. Mesela bana tekrar mesaj yazdı ve Boot ekranın geldiğini söyledi.

O zaman BIOS güncellemesi yapmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı