RX 6500 XT sistemde RDR2 VRAM aşıldı hatası

İşletim sistemi
Windows 11

alperenht

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
XFX RX 6500 XT 4 GB
Ya eskiden olmazdı ama şimdi VRAM aşıldı deyip duruyor. Sadece texture Ultra, diğer ayarlar medium/high. Eskiden çok rahat oynuyordum. Arkada 1 GB VRAM other apps diyor ama açık olan bir şey yok, nasıl düzelteceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Texture için Ultra çok ağır VRAM yer, high yapın. MSAA ultraysa Low düşürün.

MSAA açmıyorum hiç zaten. TAA kullanıyorum.

RDR2 de o uyarıyı kaldırmanın bir yolu yok diye biliyorum, oynanışta herhangi bir performans sorunu yaşamıyorsanız bir sıkıntı yok. Görmezden gelin.

Daha demin attı oyundan büyük ihtimal VRAM'den kaynaklı.

aga aynı ekran kartıyla bende aynı sorunu yaşıyorum bu sorunu bi çözemedim birde oyunu yavaşlatıyor o şeyi büyük ihtimal ya rdr2nin geçen haftalarda gelen güncellemesiyle alakalı yada amd driveriyle çünkü bu su kare sorunuda çıktı bendede var o sorun hatta amd değişik bişey ya bi güncellemeyi beceremiyorlar yani benim bulabildiğim bir çözüm yok çözüm sadece amdnin sorunu düzeltmesini beklemek

aga aynı ekran kartıyla bende aynı sorunu yaşıyorum bu sorunu bi çözemedim birde oyunu yavaşlatıyor o şeyi büyük ihtimal ya rdr2nin geçen haftalarda gelen güncellemesiyle alakalı yada amd driveriyle çünkü bu su kare sorunuda çıktı bendede var o sorun hatta amd değişik bişey ya bi güncellemeyi beceremiyorlar yani benim bulabildiğim bir çözüm yok çözüm sadece amdnin sorunu düzeltmesini beklemek
Su kare ile ilgili konu açtım bende 6800 XT var bende Vulkan ayarını directx 12 yapınca düzeliyor bilgin olsun.

Geri
Yukarı