RX 6500 XT sisteme işletim sistemi önerisi

sfxlopez

Centipat
Daha fazla  

Merhaba arkadaşlar şu an da yeni bir M.2 SSD siparişi verdim ve yeni bir başlangıç yapacağım önerilerinizi bekliyorum.

sistemim;
ASUS Prime A320M-K anakart.
AMD Ryzen 5 4600G işlemci.
Sapphire RX 6500 XT Pulse.
2x8 GB RAM

Evet bilgisayarın ilk permormansına göre önrek veriyorum 200 250 FPS iken 100 sabitlenmeye başladı, buna göre hareket etmek istiyorum.
Güvenlik endişen yoksa ki ben uzun süre sorunsuz kullandım, Atlas veya ggOS'a bakabilirsin. 11 istersen güncel olarak ReviOS kullanıyorum ve herhangi bir sorunu yok yine. Orijinal Windows'tan şaşmam dersen LTSC sürümüne bakabilirsin, 1809 sürümü bayağı övülüyordu.

Merhaba arkadaşlar şu an da yeni bir M.2 SSD siparişi verdim ve yeni bir başlangıç yapacağım önerilerinizi bekliyorum.

sistemim;
ASUS Prime A320M-K anakart.
AMD Ryzen 5 4600G işlemci.
Sapphire RX 6500 XT Pulse.
2x8 GB RAM
hocam tabiiki windows 10 pro ama gereksiz hizmet istemiyorsan home sl x64 kur gitsin

Güvenlik endişen yoksa ki ben uzun süre sorunsuz kullandım, atlas veya GgOS'a bakabilirsin. 11 istersen güncel olarak ReviOS kullanıyorum ve herhangi bir sorunu yok yine. Orijinal Windows'tan şaşmam dersen LTSC sürümüne bakabilirsin, 1809 sürümü bayağı övülüyordu.

Hocam tabii ki Windows 10 Pro ama gereksiz hizmet istemiyorsan Home SL X64 kur gitsin.

Hocam anladığım kadarılya 11 listemizde bile yok sanırım, bu durumda performans rahatlığı açısından Home SL ve superlite arasında tercih yapsanız sonuç ne olurdu?

Hocam anladığım kadarılya 11 listemizde bile yok sanırım, bu durumda performans rahatlığı açısından Home SL ve superlite arasında tercih yapsanız sonuç ne olurdu?
home sl çünkü superlite resmi olmadığı için sıkıntı çıkartır windows 11 gram stabil değil o yüzden kimsenin önermemesi normal😃

Şöyle ki, Windows bir şirket ürünü olduğu için arkada bir sürü telemetri vs. gibi hizmet dönüyor, kullanım verilerini Microsoft tarafına iletiyor, bu da kaynak kullanıyor. Home SL kursanız bile bu hizmetler her türlü olacak, ben tamamen Microsoft'tan arındırılmış Superlite ISO'su kullanırdım. Windows 11'in herhangi bir sorunu yok benim sistemimde, yakın performanslar veriyor hatta, sadece her sistemde benimki gibi çalışmayabilir, malum Windows 10 uzun yıllardır güncelleme alıyor ve daha stabil tabii.

Örnek olarak şu görseli ekleyeyim:

1716738109089.png

Normalde stok bir Windows'ta boşta en az 180 hizmet çalışıyor, arkada WhatsApp, Discord, Spotify, Brave (5 eklenti), flux, Wallpaper Engine ve NGenuity açık olmasına rağmen 116 işlem gördüğün üzere.

Geri
Yukarı