RX 6500 XT sisteme işletim sistemi önerisi

Şöyle ki, Windows bir şirket ürünü olduğu için arkada bir sürü telemetri vs. gibi hizmet dönüyor, kullanım verilerini Microsoft tarafına iletiyor, bu da kaynak kullanıyor. Home SL kursanız bile bu hizmetler her türlü olacak, ben tamamen Microsoft'tan arındırılmış Superlite ISO'su kullanırdım. Windows 11'in herhangi bir sorunu yok benim sistemimde, yakın performanslar veriyor hatta, sadece her sistemde benimki gibi çalışmayabilir, malum Windows 10 uzun yıllardır güncelleme alıyor ve daha stabil tabii.

Örnek olarak şu görseli ekleyeyim:

Eki Görüntüle 2205503

Normalde stok bir Windows'ta boşta en az 180 hizmet çalışıyor, arkada WhatsApp, Discord, Spotify, Brave (5 eklenti), flux, Wallpaper Engine ve NGenuity açık olmasına rağmen 116 işlem gördüğün üzere.
Teşekkürler hocam şu an bende fazlada 84 işlem daha var sanırım bunu tercih edeceğim. 😁

Hocam pardon ama nereden hazırlayıp indireceğimi bulamadım yardım eder misiniz.
ReviOS ve Atlas için: Önce normal Windows kuruyorsunuz, daha sonrasında AME Wizard indiriyorsunuz ve AME Wizard'ın içine işletim sistemlerinin sitesinden indireceğiniz Playbook dosyasını atıyorsunuz, sonra o kendisi kuruyor.

Geri
Yukarı