RX 6500 XT üzerinden görüntü alıyorum fakat onboard

Ahmetzbkn

Centipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Notebook bakım onarımcısı ve özel güvenlik
Evet arkadaşlar, sıfr ekran kartı aldım. RX 6500 XT HDMI çıkışından görüntü alıyorum fakat bilgisayar hiçbir şekilde ekran kartını görmüyor, on board olarak görüntü veriyor. Servise göndermeden önce bir fikir verir misiniz ne deneyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntüyü ekran kartından aliyorsan nasıl onboard olsun? Onboard demek anakart uzerinden dahili GPU ile görüntü alman demek. Ekran kartini gormese sistem hiç görüntü almaman lazim. Görüntü alabiliyorsan kart çalışıyor demek. Sistemin tam ve doğru tanıması için driver yüklemen lazım. Kart modelinle birlikte Radeon Software yazılımıni yüklersen problem ortadan kalkar.

Evet arkadaşlar, sıfr ekran kartı aldım. RX 6500 XT HDMI çıkışından görüntü alıyorum fakat bilgisayar hiçbir şekilde ekran kartını görmüyor, on board olarak görüntü veriyor. Servise göndermeden önce bir fikir verir misiniz ne deneyebilirim?

Aygıt yöneticisinde ekran kartı gözüküyor mu?
BIOS ayarlarından dahili kartta seçili kalmış olabilir bir kontrol edin.

Arkadaşlar yeniden sistem kurdum sorun çözüldü hepinize teşekkür ederim.

Sıfır aldıysanız değişim yapın.
Sıfır sistem hocam. İşte garantiye yolladım kartı kontrol sağladık kart sorunsuz dediler. Video da çekip atmışlar. Ben de hevesle aldım . Neden çalışmıyor anlamadım. Sinerji"de ayrı olarak test yapmış sorun yok dediler. Bakalım değişim ve ya iade için uğraşıcam artık. Ama zorluk çıkarıyorlarmış sanırım. Kart sorunsuz neden iade alalım açılmış kutu vs . Benim önceliğimde kartı kullanmak zaten

Geri
Yukarı