RX 6500 XT vs GTX 1660 Ti vs 1660 Super

Öncelikle bütün cevaplar için hepinize teşekkür ederim. Tek tek alıntılayarak görüntü kirliliği yaratmadan her birinize cevap vermek istiyorum.
-Bütçemi 5000 civarına zorlayabilirim, ama fazlası zor. 5000'in üstüne çıkabilmem için 2 ay beklemem gerekir, o zaman da ekran kartları pahalanabilir. RX 6600 önerilmiş ki bütçem ona yeter ama bu sefer Power Supply almak zorunda kalırım , PSU modelim Aerocool VX Plus AE-VXP400, 400 watt gücünde. Wattman problemi yaşayan kişileri gördüğüm için AMD'den uzak durasım geldi açıkçası. İkinci elden uzak durmak istiyorum çünkü kartların nasıl kullanıldığı belli olmuyor, içime sinmez öylesi. Yorumların ardından 1660 Ti alma tarafına yakınlaştım gibi. Hepinize teşekkür ederim. Yine tavsiyesi olanlar veya yanıtlamak isteyenler yazarsa sevinirim tabii ki.
Bir de merak ettiğim bir nokta var, AMD'nin FSR teknolojisi 1660 Ti'da kullanılabiliyor mu? Kullanılamıyorsa da işlemcim APU olduğu için ben kullanabilir miyim? Çünkü şu an ekran kartsız şekilde kullanılabilir durumda.

Son düzenleme:
Hocam ben biraz gözü kararttım, bu fiyatlara çıkmışken 1000 daha ekleyip RTX 3050 almayı mantıklı bulmaya başladım 😀.

400 wattlık psu'm yeterli olur mu emin değilim ancak en azından 1-2 ay yeterse onu da yenilerim. PSU 12+ bölümünden 324 watt ve 27A çıkarıyor. Tek problem 6 pinli olması, onun için de kaliteli bir dönüştürücü alırım eğer yeter diyorsanız.

4000-4500 TL bütçede bu kartlar alınmaz taş gibi RX 6600 varken. Hem de güç tüketimi oldukça düşük.

Hocam ben biraz gözü kararttım, bu fiyatlara çıkmışken 1000 daha ekleyip RTX 3050 almayı mantıklı bulmaya başladım 😀.

Gerçekçi olursak 1000 TL daha ekleyip RTX 3050 almak iyice kazık yemektir. Performans olarak 1660 Super gücünde, RT performansı desen kötü, DLSS desen 3.0 desteği yok 2.4 var o da FSR 2.2 ile aynı. Sana katacağı bir şey yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için. RX 6600 çok daha mantıklıymış ama her yerde yazılım problemi konularını görmek gözümü korkutuyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sizin de önerilerinizle Sapphire Pulse RX 6600 8 GB versiyonunu satın aldım. PSU'mda 6 pin mevcut ama bu kart 8 pin ile çalışıyor. 6 pin ile sıkıntı yaşar mıyım? Dönüştürücü almak mantıklı mı sizce?

Güncel : PSU değiştirmeye karar verdim. Şu ürün nasıldır bilen kullanan var mı?

Güncel 2 : Hiç risk almak istemedim, Corsair'in aşağıdaki PSU modelini satın aldım. Umarım sessiz ve serin çalışır.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için. RX 6600 çok daha mantıklıymış ama her yerde yazılım problemi konularını görmek gözümü korkutuyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sizin de önerilerinizle Sapphire Pulse RX 6600 8 GB versiyonunu satın aldım. PSU'mda 6 pin mevcut ama bu kart 8 pin ile çalışıyor. 6 pin ile sıkıntı yaşar mıyım? Dönüştürücü almak mantıklı mı sizce?

Güncel : PSU değiştirmeye karar verdim. Şu ürün nasıldır bilen kullanan var mı?

Güncel 2 : Hiç risk almak istemedim, Corsair'in aşağıdaki PSU modelini satın aldım. Umarım sessiz ve serin çalışır.

yaklaşık 2 hafta önce pny 1660ti ekran kartı aldım gayet mennunum 65 derece üstüne çıkmadı sıcaklık , herhangi bir driver ve optimizasyon problemi yaşamamak için rx6600 almak istemedim kafam rahat olsun istedim saf kas gücü diye sürekli rx6600 önerenleri anlamıyorum açıkçası benim için sadece fps önemli değil

Konuyu takip edenler için RX 6600 ekran kartım ve PSU geldi. Yorumlarımı belirteyim. Öncelikle karta 15 dakikalık Furmark testi yaptım, sonuçlar gayet iyi. 1920x1080 2xMSAA ayarlarda en fazla 80 dereceyi gördü, fan ise %59'u geçmedi. Ardından yüksek ve ultra karışık ayarlarda, FSR ise Quality'deyken RDR 2 oynadım 1,5 saat kadar, FPS değerlerim gayet iyiydi. Yalnız FSR'yi pek beğenmedim, görüntü olarak sıkıntı olmasa da performansı çok arttırmıyor. Kart ise gayet stabil ve serin çalışıyor, beğendim performansını. Merak edenler için 22.11.2 versiyon Adrenalin driverı kurulu durumda ve en azından başlangıçta bir problem yaşamadım. PSU ise çok sesli çalışıyor, tavsiye etmiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_142.png
    Screenshot_142.png
    64 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_145.png
    Screenshot_145.png
    180,2 KB · Görüntüleme: 17
Konuyu takip edenler için RX 6600 ekran kartım ve PSU geldi. Yorumlarımı belirteyim. Öncelikle karta 15 dakikalık Furmark testi yaptım, sonuçlar gayet iyi. 1920x1080 2xMSAA ayarlarda en fazla 80 dereceyi gördü, fan ise %59'u geçmedi. Ardından yüksek ve ultra karışık ayarlarda, FSR ise Quality'deyken RDR 2 oynadım 1,5 saat kadar, FPS değerlerim gayet iyiydi. Yalnız FSR'yi pek beğenmedim, görüntü olarak sıkıntı olmasa da performansı çok arttırmıyor. Kart ise gayet stabil ve serin çalışıyor, beğendim performansını. Merak edenler için 22.11.2 versiyon Adrenalin driverı kurulu durumda ve en azından başlangıçta bir problem yaşamadım. PSU ise çok sesli çalışıyor, tavsiye etmiyorum.
Sonrasında bilgilendirdiğiniz için teşekkürler hocam, hangi modeli aldınız acaba?

Sonrasında bilgilendirdiğiniz için teşekkürler hocam, hangi modeli aldınız acaba?
Sapphire aldım hocam. Geldiğinden beri 3 kez Wattman aldım ama 22.6.1'e geçtikten sonra uzun süredir hiç almadım🧿. Kartın performansı güçlü, sessiz ve ortalama sıcaklıklarda çalışıyor. Aldığım için memnunum açıkçası.

Geri
Yukarı