RX 6500 XT WattMan hatası mı var?

elvandalton123

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartım RX 6500 XT. İşlemcim Ryzen 3 3200G. Az önce GTA 5 oynarken ekran bir anda tüplü televizyondaki gibi renkli karıncalaştı. Sonra fanlar yüzde yüz çalışmaya başladı, ekran gitti. Res attım PC'ye düzeldi ama neden böyle oluyor. İşlemcinin besleyememesinden darboğazdan yani WattMan hatası olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğazdan olmaz. Bir sürü nedeni olabilir, PSU olabilir, RAM olabilir. Oyun crash verip sürücüleri çökertmiş olabilir. Yani basitten, donanımsal hatalara varan bir genel durum söz konusu. Büyük ihtimalle yazılımsaldır.

22.5.1 kullanıyorum

Darboğazdan olmaz. Bir sürü nedeni olabilir, PSU olabilir, RAM olabilir. Oyun crash verip sürücüleri çökertmiş olabilir. Yani basitten, donanımsal hatalara varan bir genel durum söz konusu. Büyük ihtimalle yazılımsaldır.
Ramlerim 2xT-Force Vulcan Z Red 8 gb 3200 Mhz
PSU Gamepower 500 W +80 Bronze

sizce 500 watt bu sisteme yeterli gücü sağlar mı ?

22.5.1 kullanıyorum

Ramlerim 2xT-Force Vulcan Z Red 8 gb 3200 Mhz
PSU Gamepower 500 W +80 Bronze

sizce 500 watt bu sisteme yeterli gücü sağlar mı ?
Gamepower pek önerdiğimiz ünitelerden değil fakat bu sisteme rahat yeter. FurMark'da 30 dakika stres testi yapın bakalım, sonra birde Cinebench R23 yapın. Donanımsal sıkıntı varsa bu ikisinden birinde cortlar zaten.

Gamepower pek önerdiğimiz ünitelerden değil fakat bu sisteme rahat yeter. FurMark'da 30 dakika stres testi yapın bakalım, sonra birde Cinebench R23 yapın. Donanımsal sıkıntı varsa bu ikisinden birinde cortlar zaten.
Şimdi 30 dakika furmark testi yapacağım eğer pc kapanırsa sorun neydedir ozaman ?

Şimdi 30 dakika furmark testi yapacağım eğer pc kapanırsa sorun neydedir ozaman ?
Diğer parçalardan eminseniz kartı garantiye yollarsınız. 1080P 8X MSAA yapın ayarları bu arada.

Kapanırsa eğer garantiye yolladan önce, güç limitini %20 yapıp tekrar denersiniz.

Ancak bence yazılımsal bu durum, elektrikler gidip gelince bile WattMan verir.

Diğer parçalardan eminseniz kartı garantiye yollarsınız. 1080P 8X MSAA yapın ayarları bu arada.

Kapanırsa eğer garantiye yolladan önce, güç limitini %20 yapıp tekrar denersiniz.

Ancak bence yazılımsal bu durum, elektrikler gidip gelince bile WattMan verir.
bir şey soracağım şuan başlattım dediğiniz ayarlarda ama 12 fps alıyorum neden

bir şey soracağım şuan başlattım dediğiniz ayarlarda ama 12 fps alıyorum neden
işlemcim beslemiyor diye mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı