RX 6500 XT WattMan hatası mı var?

Bir şey soracağım şu an başlattım dediğiniz ayarlarda ama 12 FPS alıyorum neden.

İşlemcim beslemiyor diye mi?

2000 model işlemciyle bile FurMark da aynı FPS'i alırsınız. Siz işlemciye fazla takmışsınız. Bu hataların ve FurMark da düşük FPS'in işlemciyle alakası yok hocam. Biraz rahat olun.

Daha kötü bir kart olan GTX 1050 ile 1080p 8X MSAA da test yaptım 12 FPS alıyorum. Sizin en azından 16-18 FPS almanız lazım. FPS'iniz gerçekten düşük.

2000 model işlemciyle bile FurMark da aynı FPS'i alırsınız. Siz işlemciye fazla takmışsınız. Bu hataların ve FurMark da düşük FPS'in işlemciyle alakası yok hocam. Biraz rahat olun.

Daha kötü bir kart olan GTX 1050 ile 1080p 8X MSAA da test yaptım 12 FPS alıyorum. Sizin en azından 16-18 FPS almanız lazım. FPS'iniz gerçekten düşük.
Değişir o ya RX 480 ile 14-15 FPS alıyorduk.

MSİ rx 6500 xt mech 4gb oc versiyonunu kullanıyorum

dönüştürücü kullanmanın fpsye etkisi olur vga hdmi dönüştürücü kullanıyorum
olur mu yanlış yazmışım

Olmaz fakat çözünürlük 1080P'den düşükse darboğaz artar tabi.
ayarlardan 1080p yaptım oyunlarda da virtual resolution açıyorum 1080p yapıyorum

Olmaz fakat çözünürlük 1080P'den düşükse darboğaz artar tabi.
ha belirtmeyi unuttum pcie 3.0 kullanıyorum 4.0 değil bununda etkisi var değil mi fpsye anakartım asus a320m f

Evet şuan furmark testini yaptım max 65 derece sıcaklık gördü max 12 fps ama 9 fps de devam etti genelde kapanmadı pc sorun neyde acaba ya

Son düzenleme:
olur mu yanlış yazmışım

ayarlardan 1080p yaptım oyunlarda da virtual resolution açıyorum 1080p yapıyorum

ha belirtmeyi unuttum pcie 3.0 kullanıyorum 4.0 değil bununda etkisi var değil mi fpsye anakartım asus a320m f

Evet şuan furmark testini yaptım max 65 derece sıcaklık gördü max 12 fps ama 9 fps de devam etti genelde kapanmadı pc sorun neyde acaba ya
Mhz'ye baktınız mı? Düşme oldu mu hiç.

Kapanmadıysa bir sıkıntı yoktur fiziksel olarak. FPS olarakta memnunsanız oyunlarda, hiçbir problem gözükmüyor.

hayır olmadı

ya şöyle ilginç bir şey var biosta ben ekran kartımı göremiyorum ayarlarıda yok nedendir bu ryzen 3 3200g vega 8 diyo ama ekran kartından görüntü alıyorum nasıl oluyor
BIOS'da varsayılanı seçme yeri vardı fakat hatırlamıyorum şu an. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir. Bu ayar entegre grafiği iptal ediyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı