RX 6500M Valorant 60 FPS'de takılı kalıyor

Vulgo

Zeptopat
Daha fazla  
Valorant oynarken FPS'yi kontrol ettim ve 60'da gördüm. Çok saçma geldi çünkü normalde 200 civarı olurdu. Ben de forumlara baktım ama yaptıklarımın hiçbiri işe yaramadı. Bir konu açtım o yüzden, umarım çözülebilir.

En son 360 Security programını silmiştim yani kullanmadığım için ondan dolayı mı diye düşündüm ama çok saçma geldi. Oyun içinde kısıtlamalar açık değil ama V-Sync'i açınca FPS 144 oluyor. Omen Gaming Hub kısayoluna basınca FPS arkada normale dönüyor. Bu iki şey FPS'yi yükseltiyor ama eski haline dönse iyi olur.

İşlemci: AMD R5
Ekran kartı AMD RX6500M
HP Victus laptop

Valorant oynarken FPS'yi kontrol ettim ve 60'da gördüm. Çok saçma geldi çünkü normalde 200 civarı olurdu. Ben de forumlara baktım ama yaptıklarımın hiçbiri işe yaramadı. Bir konu açtım o yüzden, umarım çözülebilir.

En son 360 Security programını silmiştim yani kullanmadığım için ondan dolayı mı diye düşündüm ama çok saçma geldi. Oyun içinde kısıtlamalar açık değil ama V-Sync'i açınca FPS 144 oluyor. Omen Gaming Hub kısayoluna basınca FPS arkada normale dönüyor. Bu iki şey FPS'yi yükseltiyor ama eski haline dönse iyi olur.

İşlemci: AMD R5
Ekran kartı AMD RX6500M
HP Victus laptop

Adrenaline üzerinden oyunun hangi GPU üzerinden çalıştığına ve hangi ayarlarla çalıştığına bakar mısın? Belki Radeon chill gibi bir ayar açıktır.

Bilgisayarı aldığımdan beri böyle kullanıyorum ve windows grafik ayarlarında rx 6500m seçili ayrıca alalı bi 4 ay falan olmuştur

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-30_134758299.png
    resim_2024-03-30_134758299.png
    124,8 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı