RX 6500XT %100 kullanımı

Peki bu shaderdan dolayı mı kullanayım %100 oldu ekran kartının? Şu anda 70-72 derece kullanıyor ekran kartı kullanımı Valorant'ta bile korktum ya.
Hocam grafikler yükseldikçe, kalite arttıkça (görüntü olarak) ekran kartının kullanım oranı artar ek olarak grafikleri yükseltmenin amacı ya zevk ya da darboğaz mevcut ise azaltmak için yükseltilir, ki siz zevk için yükseltmişsiniz hem sıcaklıklar normal bir düzeyde olduğu sürece hiçbir şekilde problem çıkmaz.

Peki bu shaderdan dolayı mı kullanayım %100 oldu ekran kartının? Şu anda 70-72 derece kullanıyor ekran kartı kullanımı Valorant'ta bile korktum ya.
Neyden korkuyorsunuz? Asıl olması gereken bu, eğer düşük kullanırsa düşük performans alırsınız. Bırakın kullansın tüm gücünü işte.

Shader ekran kartına yük bindirdiği için normal %100 olması. Dereceleriniz yüksek değil, her şey olması gerektiği gibi.

Geri
Yukarı