RX 6500XT ekran kartı ETS2'de 100 dereceye ulaştı

lusie

Hectopat
Daha fazla  
Hocam ETS 2 oynuyordum hava 31 derece yani çok sıcak ekran kartı da daha önce hiç görmediğim bir derece olan 67 dereceye gelmiş. VRAM sıcaklığı da 100 dereceye geldi, sizce normal mi? Daha önce hiç bu kadar yükselmedi. Havanın sıcaklığından mı yükseldi?

Ekran kartım Sapphire RX 6500 XT.

Hocam ETS 2 oynuyordum hava 31 derece yani çok sıcak ekran kartı da daha önce hiç görmediğim bir derece olan 67 dereceye gelmiş. VRAM sıcaklığı da 100 dereceye geldi, sizce normal mi? Daha önce hiç bu kadar yükselmedi. Havanın sıcaklığından mı yükseldi?

Ekran kartım Sapphire RX 6500 XT.

Kasanın temizliği ne durumda? Çünkü bu anormal bir durum. Overclock bastınız mı?

Dostum bu sıcaklık değerini alırken ekran kartı kaç watt çalışıyor? Bende RX 6750 XT var cod warzone oynarken 150 watt değerine kadar 70 derece ama bi anda 200 watt çekmeye başlıyor ozaman 80 dereceleri görüyorum.

Kasanın temizliği ne durumda? Çünkü bu anormal bir durum. Overclock bastınız mı?
Bayadır temizlemedim hocam.

Dostum bu sıcaklık değerini alırken ekran kartı kaç watt çalışıyor? Bende RX 6750 XT var cod warzone oynarken 150 watt değerine kadar 70 derece ama bi anda 200 watt çekmeye başlıyor ozaman 80 dereceleri görüyorum.
80 85 watt tüketiyordu sanırım.

Birde hocam ekran kartı 67 dereceye gelmiş vram sıcaklığı 100 derece.

Bayağıdır temizlemedim hocam.

80 85 watt tüketiyordu sanırım.

Bir de hocam ekran kartı 67 dereceye gelmiş VRAM sıcaklığı 100 derece.

Termal macun sıktınız mı yakın zamanda? Termal macunları yenileyin ve kasanızı temizleyin.

GPU sıcaklığı normal ancak VRAM sıcaklığı kesinlikle anormal.

VRAM'lerin üstündeki termal pedleri yenilemeniz gerekiyor.

Hocam pek anlamıyorum boyle seylerden hava sıcak ondan oluyor olabilir mi normalde 84 85 derecelerde geziyordu markasi Sapphire.

GPU sıcaklığı normal ancak VRAM sıcaklığı kesinlikle anormal.

VRAM'lerin üstündeki termal pedleri yenilemeniz gerekiyor.

Dün ETS 2 de Türkiye haritasinda oynarken fanlarin hizlandigini gorunce gordum VRAM sicakliginin 100 dereceye geldigini bir de kasa su altta kucuk yerler olur ya koymayin dersiniz hatta mecburen orada tutuyorum ondan da olabilir mi?

Dün ETS 2 de Türkiye haritasinda oynarken fanlarin hizlandigini gorunce gordum VRAM sicakliginin 100 dereceye geldigini bir de kasa su altta kucuk yerler olur ya koymayin dersiniz hatta mecburen orada tutuyorum ondan da olabilir mi?
GPU 67 iken VRAM ısısının 100 derecelere gelmesi ona bağlı olamaz. İsterseniz başka bir yere koyup gözlemleyebilirsiniz. GPU-Z indirip hotspot sıcaklığınızı kontrol edin.

Geri
Yukarı