RX 6500XT kart Valorant'ta çöküyor

1yusuf_dslk

Centipat
Daha fazla  
Valorant'ta 2. kezdir başıma geliyor bu sorun oyun ortasında oyundan atıyor sürücü çöktü diye. Sistemi alalı tam 1 yıl oldu ve son 2 ayda 2 kez sürücü çöktü öncekinde AMD yeni sürücüsünü yükledim DDU ile silip. Bu kez de baktım yeni sürüm gelmemiş tekrar aynı sürümü SSD'u ile silip tekrar kurulum yaptım şu an sorun yok. Ama sizce bu sorun neden bazı forum sayfalarında VRAM az olduğundan dolayı, bazılarında ise sürücü eski olduğundan dolayı falan yazıyor ama sürücüm günceldi son sürümü. Ekran kartı: RX 6500 XT 4 GB işlemci: R5 5500 fikirleriniz nelerdir? Bu neden kaynaklı oluyor?

Valorant'ta 2. kezdir başıma geliyor bu sorun oyun ortasında oyundan atıyor sürücü çöktü diye. Sistemi alalı tam 1 yıl oldu ve son 2 ayda 2 kez sürücü çöktü öncekinde AMD yeni sürücüsünü yükledim DDU ile silip. Bu kez de baktım yeni sürüm gelmemiş tekrar aynı sürümü SSD'u ile silip tekrar kurulum yaptım şu an sorun yok. Ama sizce bu sorun neden bazı forum sayfalarında VRAM az olduğundan dolayı, bazılarında ise sürücü eski olduğundan dolayı falan yazıyor ama sürücüm günceldi son sürümü. Ekran kartı: RX 6500 XT 4 GB İşlemci: R5 5500 fikirleriniz nelerdir? Bu neden kaynaklı oluyor?

Ekran kartı vraminden dolayı oyun çökmez. Yani çöker ama Valorant çökmez çünkü Valorant ekran kartını değil işlemciyi kullanan bir oyun

Ekran kartı vraminden dolayı oyun çökmez. Yani çöker ama Valorant çökmez çünkü Valorant ekran kartını değil işlemciyi kullanan bir oyun
Nedeni nedir peki hocam tam 1 yıldır kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım son 2 ayda 2 kere çöktü acaba AMD nın yeni sürümlerinden kaynaklı olabilir mi?

Nedeni nedir peki hocam tam 1 yıldır kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım son 2 ayda 2 kere çöktü acaba AMD'nın yeni sürümlerinden kaynaklı olabilir mi?

Evet yeni sürücülerden kaynaklı olabilir 2 3 sürüm eski olan sürücüyü yükleyerek deneyebilir misin acaba

Geri
Yukarı