RX 6500XT sistemde ESC veya Alt Tab yapıldığında kasadan ses geliyor

SorryMyLife

Hectopat
Merhaba,

Ekran kartımı yeni aldım 6500XT Sapphire modeli. Oyunu oynarken herhangi bir ses duymuyorum fakat oyun esnasında ESC veya Alt Tab yaptığımda sanki "tık" gibi bir ses duyuyorum ve sonrasında hemen ses kesiliyor normal çalışmaya devam ediyor. Oyun icerisinde ESC sürekli basarsam bu sesi duyuyorum veya Alt Tab yaptığımda. Neden olabilir sizce? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Ekran kartımı yeni aldım 6500XT Sapphire modeli. Oyunu oynarken herhangi bir ses duymuyorum fakat oyun esnasında ESC veya Alt Tab yaptığımda sanki "tık" gibi bir ses duyuyorum ve sonrasında hemen ses kesiliyor normal çalışmaya devam ediyor. Oyun icerisinde ESC sürekli basarsam bu sesi duyuyorum veya Alt Tab yaptığımda. Neden olabilir sizce? Yardımcı olur musunuz?

Bu sesi bazı internet sitelerinde sekme değişikliği yaptığımda ben de duyuyorum. "tırrrrrrr" diye duyuyorum. Bence SSD, hard disklerden kaynaklı. Sadece düşüncem bu yönde

Bu sesi bazı internet sitelerinde sekme değişikliği yaptığımda ben de duyuyorum. "tırrrrrrr" diye duyuyorum. Bence SSD, hard disklerden kaynaklı. Sadece düşüncem bu yönde
HDD varsa ondan olabilir.
HDD'de bağlı bir oyun yok. m2 ssd 'den çalıştırıyorum oyunları.
Bende HDD yok SSD var. Ona rağmen oluyor.

Power Supply olabilir diye düşünüyorumda. Yük altına girdiğinde bu sesi çıkartır mı?

Evet ben de zaman zaman ondan kaynaklandığını düşünmüyor değilim. Aynı konuyu 2-3 kişi daha açmış göz atabilirsiniz.

HDD'yi çıkartıp bir deneyeceğim konuyu güncellerim. Sonrasında Power Supply kısmını test edeceğim fakat Power supply almak gerekecek ya da bu durumu dert etmeden devam edeceğim :)

Ben çok sessiz ortamda fark ediyorum. Bu da nadiren oluyor. Sizinki bayağı yüksek sesli sanırım.

Yok. Sessiz ortamda bende fazla duymuyorum. Ama oyun icerisinde ESC veya Alt Tab da sürekli yapması garip geldi.
Videosunu yükledim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı