RX 6500XT tam performans vermiyor

gameof2222

Femtopat
Daha fazla  
İlk öncelikle selamünaleyküm. Bende bu karttan önce RX 570 4 GB vardı ve hiçbir sıkıntı olmadan kullanıyordum bunu da hiçbir sıkıntı olmadan kullanıyorum ancak tam verim alamıyorum anlamadım. Gerçekten satmaya kadar düşündüm. Mesela en basit örğeniyle Wolfteam yükledim ve hiçbir ayar yapmadan oynamaya başladım kasıyor enterasan bir şekilde ama RX 570 4 GB varken(yine hiçbir ayar yapmadan) hiçbir problem olmuyordu sadece basit bir oyun üzerinden örnek verdim bakın rica ediyorum yardımcı olun.

AMD Ryzen 5 1600.
ASUS TUF RX 6500XT.
Fury Beast 8x2 3200MHz CL 16 RAM.
A320M-H Gigabyte anakart.

Tabikide kurdum ama anlamadım acaba ryzen 5500 alıp bide anakartı değiştirsem olurmu Belkide işlemci yetmiyordur
İşlemcin güçlü. Sistemin dengeli. Hatta 6500 XT'ye geçmesen de olurmuş. RX 570 hala güçlü bir GPU. Temiz kurulum mu yaptın yoksa RX 570'in sürücüsü kuruluyken bunun üstüne mi kurulum yaptın?

İşlemci değiştirmek istiyorsan R5 5500 almanı tavsiye etmem. İlla değiştirmek istersen en az R5 5600 almaya çalış.

İşlemcin güçlü. Sistemin dengeli. Hatta 6500 XT'ye geçmesen de olurmuş. RX 570 hala güçlü bir GPU. Temiz kurulum mu yaptın yoksa RX 570'in sürücüsü kuruluyken bunun üstüne mi kurulum yaptın?

İşlemci değiştirmek istiyorsan R5 5500 almanı tavsiye etmem. İlla değiştirmek istersen en az R5 5600 almaya çalış.

Yok ben RX 570'i satmıştım sonra bunu aldım ama böyle bir sorunla karşılaştım anlamadım niye böyle olduğunu

Geri
Yukarı