RX 6600 alınır mı?

s1mo

Centipat
AMD'nin eski serilerinde Wattman hatası ve benzeri bazı sorunları olduğunu ama 6000 serisinde düzeltildiğini okumuştum. Bu doğru mu? Elinde bu seriden bir ekran kartı olup da kronik sorunu olan veya Wattman hatası alan AMD 6xxx ve 6xxx XT kullanıcısı sayısı çok mu? 15-20 FPS'ten feragat edip benzer fiyata Nvidia almak mantıklı mı bilemedim çünkü yazılım konusunda Nvidia çok daha stabil gözüküyor.

Kısacası RX 6600 almayı düşünüyorum ama ''keşke Nvidia alıp daha az FPS alsaydım da bu çileyi çekmeseydim'' dedirtmesinden korkuyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır.
Kısacası RX 6600 almayı düşünüyorum ama ''keşke Nvidia alıp daha az FPS alsaydım da bu çileyi çekmeseydim'' dedirtmesinden korkuyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.
6600 yerine alabileceğin minimum NVIDIA kartı 2060. Onun da sıfır fiyatı 6300 TL. Dersen ki ikinci el alırım, 4000'den ilanlar var; alabilirsin. Tabii 6600 yine 2060'tan iyi bir kart.

Buglar mevcut fakat eskisi kadar fazla değil. Eğer render falan yapacaksan nvidia alabilirsin.

Alınır.

6600 yerine alabileceğin minimum NVIDIA kartı 2060. Onun da sıfır fiyatı 6300 TL. Dersen ki ikinci el alırım, 4000'den ilanlar var; alabilirsin. Tabii 6600 yine 2060'tan iyi bir kart.
Hocam 2.elde Rx6600 kartlar 4200TL'den bulunabiliyor. Tabii RX6600 kartların bir çoğu muhtemelen mining yapılmamıştır. 2060 alırken onu göz önünde bulundurmak lazım.

Alınır.

Evet 2. el 2060 düşündüm yerine ama 6600 çok daha iyi gözüküyor FPS olarak. Dediğim gibi kafamdaki tek soru işareti yazılımsal olarak pişman ettirmesi. Ama o kadar da sıkıntılı olsa bu kadar insan kullanmazdı diye düşünüyorum. Sizin de görüşünüzü almak istedim.

Buglar mevcut fakat eskisi kadar fazla değil. Eğer render falan yapacaksan nvidia alabilirsin.
Oyun amaçlı düşünüyorum hocam.

Osmanlı döneminden kalma dandik güç kaynağı, ne idüğü belirsiz RAM kullanırsan Wattman hatası görmen şaşırtıcı değil. Sisteminde bir olumsuz durum yoksa RX 6600 ile sorun yaşamazsın. Piyasadaki en F/P kart 6600 şu anda.
Corsair CV550 kullanıyorum. Kasa parçaların serin çalışmasına müsait bir kasa değil onu da değiştirebilirim bir süre sonra çok sorun yaratırsa.

Geri
Yukarı