RX 6600 coil whine

YsfGms

Hectopat
  • Gigabyte B450M S2H anakart.
  • R5 5500 işlemci.
  • MSI RX 6600 Mech 2X ekran kartı.
  • 2x8 3000MHz Corsair RAM.
  • Siverstone 500 +80 Bronze SST-ET550-B PSU.

Bu güç kaynağını 2019'da aldım. Aynı zamanda RX 570 almıştım. RX 570'i 2022'ye kadar sıkıntısız kullandım. Sonra kartı satacağım zaman oyun oynarken coil whine sesi gelmeye başladığını gördüm ekran kartından geliyordu. O kartı sattım ve yerine GTX 1070 aldım. Ondanda yükte iken aynı ses geliyordu. Sonra onu da sattım ve şimdi RX 6600 aldım. Şu an RX 6600 yükte iken hiç ses yapmıyor. Ama boşta masaüstündeyken coil whine sesi yapıyor. Bir de mouse ile herhangi bir hareket yaptığımda sesin tonu değişiyor. Anlam veremiyorum. Güç kaynağımda bir problem olabilir mi? Bu ses beni artık sinir etmeye başladı. Ekran kartında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mouse'u hareket edince işlemci kullanımı artar mouseun görüntüsünü işlemek için bu da PSU'ya ufak yük bindirir mantıken. Mouseun yenileme hızına bağlı olarak da değişir bu yük. Ses sinir ediyorsa değiştirin fakat PSU'dan geldiğine emin olmanız gerek.

Yazdıklarımı düzgün okuyun lütfen. Coil Whine'ın kozmetik kusur olduğunu biliyorum. Sorunun kaynağını arıyorum ben. Sorun eğer psudansa değiştireceğim. Yazdıklarımı bir kez daha okuyun lütfen.
Hiç okumamıştım sorry. Sonra fark ettim, değiştirmeye üşendim.
Farklı bir güç kaynağı deneyin.

Fareyi hareket edince işlemci kullanımı artar farenin görüntüsünü işlemek için bu da PSU'ya ufak yük bindirir mantıken. Farenin yenileme hızına bağlı olarak da değişir bu yük. Ses sinir ediyorsa değiştirin fakat PSU'dan geldiğine emin olmanız gerek.

Kafamı dayadığımda sesin ekran kartından geldiğini duyuyorum. Mouse ile işlem yaptığımda sesin tonu yükseliyor. Ama dediğim gibi yükte iken hiç ses gelmiyor. FurMark açıyorum hiç ses gelmiyor.

Kafamı dayadığımda sesin ekran kartından geldiğini duyuyorum. Mouse ile işlem yaptığımda sesin tonu yükseliyor. Ama dediğim gibi yükte iken hiç ses gelmiyor. FurMark açıyorum hiç ses gelmiyor.
Yüksek ihtimal ekran kartından. Aynı sorun bana da oldu. Mouse hareket ettirince sesin değişmesi falan tamamen aynı semptomlar.

• Gigabyte B450M S2H anakart.
  • R5 5500 işlemci.
  • MSI RX 6600 Mech 2X ekran kartı.
  • 2x8 3000MHz Corsair RAM.
  • Siverstone 500 +80 Bronze SST-ET550-B PSU.

Bu güç kaynağını 2019'da aldım. Aynı zamanda RX 570 almıştım. RX 570'i 2022'ye kadar sıkıntısız kullandım. Sonra kartı satacağım zaman oyun oynarken coil whine sesi gelmeye başladığını gördüm ekran kartından geliyordu. O kartı sattım ve yerine GTX 1070 aldım. Ondanda yükte iken aynı ses geliyordu. Sonra onu da sattım ve şimdi RX 6600 aldım. Şu an RX 6600 yükte iken hiç ses yapmıyor. Ama boşta masaüstündeyken coil whine sesi yapıyor. Bir de mouse ile herhangi bir hareket yaptığımda sesin tonu değişiyor. Anlam veremiyorum. Güç kaynağımda bir problem olabilir mi? Bu ses beni artık sinir etmeye başladı. Ekran kartında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Merhabalar, mesaj çok eski ancak belki sorun yaşayan diğer arkadaşlara yardımcı olurum.

Bende de aynı ses var. Eğer masaüstü kaydedici açıksa ondan yapabilir. Ben sorunu masaüstü kaydedicisini kapatarak çözdüm. Eğer kapalıysa ve ara ara yapıyorsa kaydediciyi açıp kapatmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı