RX 6600 ekran kartı ağır oyunlarda 75 derece sıcaklığa ulaşıyor

• Konuyu başlatan NiyuS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 205
Boşuna bir şeyle uğraşmana gerek yok. Havalar ısındı artık ve ekran kartları için aşağı yukarı hız düşürmeye başlayacağı sıcaklık 100 derecedir. Tabi ki 90-95 çalıştırma ancak 85’lere kadar endişe etmeni gerektirecek bir şey yoktur.

Anormal bir sey yok bunda, sapphire modelinin sogutmasi dandik, 80 i de gorur yuklu oyunlarda
Hocam tam anlatamadım herhalde 1800 rpm de en ağır oyunlarda bile 68 dereceyi geçmiyordu şu an 2500 rpmyi geçmesine rağmen CS2 de 75 dereceleri görüyor. Varsayılana bıraksam ekran kartı puf olacak neredeyse. Bir sıkıntı olduğu kesin ekstra dediğim gibi unexpected system failure hatası vermeye başladı.

Hocam tam anlatamadım herhalde 1800 RPM de en ağır oyunlarda bile 68 dereceyi geçmiyordu şu an 2500 RPM'yi geçmesine rağmen CS2 de 75 dereceleri görüyor. Varsayılana bıraksam ekran kartı puf olacak neredeyse. Bir sıkıntı olduğu kesin ekstra dediğim gibi unexpected System failure hatası vermeye başladı.

Sistemi alalı ne kadar oldu? Güç kaynağınızı temizleyin.

Sistemi alalı ne kadar oldu? Güç kaynağınızı temizleyin.
Sitemi alalı 4 sene oluyor ama power 2 veya 3 sene önce değişti xpg pylon ekran kartını geçen sene bir arkadaşdan almıştım temiz bir kart aldığımda dediğim gibi hiç bir sorun yoktu.

Sitemi alalı 4 sene oluyor ama Power 2 veya 3 sene önce değişti XPG Pylon ekran kartını bir arkadaştan almıştım temiz bir kart aldığımda dediğim gibi hiçbir sorun yoktu.

Ekran kartı bakımı yapıldı mı, Power ne kadar süre içerisinde değişirse değişsin o da temizlenmeli, bende dandik bir Xigmatek X Power var tozlanınca tam performans alamıyorum beyefendiden o yüzden ekran kartı bakımı tam değilse onu yapın bir de PSU'nuza dikkatlice ve güzelce bir temizlik yapın.

Ekran kartı bakımı yapıldı mı, Power ne kadar süre içerisinde değişirse değişsin o da temizlenmeli, bende dandik bir Xigmatek X Power var tozlanınca tam performans alamıyorum beyefendiden o yüzden ekran kartı bakımı tam değilse onu yapın bir de PSU'nuza dikkatlice ve güzelce bir temizlik yapın.
Tamamdır hocam temizleyip buraya dönüş yaparım. Bir de ekran kartı bir kere fazla ısındığından dolayı termal macun etkisini yitirmiş olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı