RX 6600 ekran kartı ağır oyunlarda 75 derece sıcaklığa ulaşıyor

• Konuyu başlatan NiyuS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 196

NiyuS

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım normalde 1700 RPM'lerde ağır oyunlarda bile 65-68 derece arası çalışıyordu. Geçenlerde image upscayl adında bir program yüklemiştim, sanırım farkında olmadan ekran kartını fazla yüke bindirdim. Şu an ekran kartım; CS2'de bile 2500 RPM de 75 dereceleri aşıyor neredeyse. Bir de "Default performance tuning settings have been restored due to an unexpected System failure" diye bir hata veriyor bazen. Sizce sorun ne ekran kartını çöp mü ettim?

Ekran kartım normalde 1700 RPM'lerde ağır oyunlarda bile 65-68 derece arası çalışıyordu. Geçenlerde image upscayl adında bir program yüklemiştim, sanırım farkında olmadan ekran kartını fazla yüke bindirdim. Şu an ekran kartım; CS2'de bile 2500 RPM de 75 dereceleri aşıyor neredeyse. Bir de "default performance tuning settings have been restored due to an unexpected System failure" diye bir hata veriyor bazen. Sizce sorun ne ekran kartını çöp mü ettim?

Stok BIOS flashlayın.

Dünyada sadece 1 adet rx 6600 modeli olduğu için rx 6600 diye genelleme yaparak yine çok mantıklı bir konu olmuş...

Yapıcağınız işlem kartınızı default ayarlarına çevirir. Sorun hala devam ederse donanımsal sorun ararız.
Dün format atmıştım ekran kartı default ayarlara dönmemiş midir sence? Kusura bakma bilmediğimden soruyorum öyle olmuyorsa dediğin işlemi yapıcam.

Bende de Sapphire RX6600 var 73-74 oluyor bir sıkıntı göremedim.
Normal zaten ben de ilk aldığım fan ayarı yapmadın o sıcaklıklarda çalışıyordu. Fan ayarıyla 1800 rpm de en ağır oyunlarda bile 68 dereceyi geçmiyordu şu an 2500 rpmyi geçmesine rağmen CS2 de 75 dereceleri görüyor varsayılan ayarlara alsam muhtemelen sıcaklık 80 85 i görür.

Geri
Yukarı