Çözüldü RX 6600 ekran kartı fanları dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

a.alper

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar topladım ekran kartım RX6600 ilk açınca döndü. Windows kurulumu falan yaptım baktığımda dönmuyor. Acaba yük altına girdiğinde dönmeye başlar mi?

Ryzen serisi Intel'e göre ısınan bir seri olduğu için yeni versiyonları ısınmaya daha dayanıklı diye biliyorum. Yani oyunlarda FPS drop yemediğin sürece bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Tabii kasanızın yeterli havalandırması var mı onu da dikkate almanızı öneririm. Uzun vaadede sıkıntı yaşamıştım.

Ryzen serisi Intel'e göre ısınan bir seri olduğu için yeni versiyonları ısınmaya daha dayanıklı diye biliyorum. Yani oyunlarda FPS drop yemediğin sürece bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Tabii kasanızın yeterli havalandırması var mı onu da dikkate almanızı öneririm. Uzun vaadede sıkıntı yaşamıştım.
Kasa 4 fan egzoz + 3 önde mesh kasa.

53-58 boşta normal değil. 40-50 arası olması lazım.

Macun sürerken yanlış bir şey mi yaptım acaba?

Macun sürerken yanlış bir şey mi yaptım acaba?
OCCT ile işlemcinizi stres testine sokup yükteki sıcaklığa bakın. CPB açık olan işlemcide boştaki sıcaklığı bu kadar önemsemeyin.

Sapphire marka, 34 derece, fan speed 0 şu an. Oyunda bile az dönüyor gerçi bu kart, rakip markalara göre yüksek sıcaklıkta çalışıyor nedense, gerçi üreten mühendisler benim kadar düşünebiliyordur sanıyorum.

OCCT ile işlemcinizi stres testine sokup yükteki sıcaklığa bakın. CPB açık olan işlemcide boştaki sıcaklığı bu kadar önemsemeyin.
AMD'nin kendi programı kuruldu otomatik sistemi kurunca. Burdan fan hızını ayarlayabiliyorum. Şuan normalde fan ayarı.

Geri
Yukarı