RX 6600 ekran kartı Valorant oynarken 90 derece

AMD'de Junction temp olarak gözükür.
Current Temp olarak gözüküyor.
1656061860901.png

Gpu Tweak 3 programından ayarları default olarak yaptım. Böyle büyük ihtimalle yine olabilir. Her zaman olmuyor ama bu 2. oldu.

1656062003387.png

Şu an PC kapatıp açtığım için böyle gözüküyor sanırım.

Gpu Tweak 3 programından ayarları default olarak yaptım. Böyle büyük ihtimalle yine olabilir. Her zaman olmuyor ama bu 2. oldu.

Eki Görüntüle 1429849

Şu an PC kapatıp açtığım için böyle gözüküyor sanırım.
Sağ üstte stress test var onu yapsana.

Bu test bitince bana bi ekran gelicek sandım gelmedi. Bidaha yapıp ekran görüntüsü alıcam.

1656062309906.png

Şu an fanlar auto modda ve 0db ayarı açık.

Bu ekran kartı normalde hiç 70 değil 60 derece bile görmüyor. Ara sıra böyle fanlar sapıtıyor ve dönmüyor. Ama yazılımsal bir sıkıntı sanırım. Sıkıntı AMD yazılımındamı yoksa ASUS'un GPU Tweak yazılımındammı bilmiyorum.

Ara sıra derken baya bir zaman farkı oluyor aylar aralıkla oluyor.

Bu 90 derece birden olmadı Valorant'ı bayağıdır oynuyordum 2-3 saatit hiçbir sıkıntı yoktu yeni yarım saat önce böyle oldu.

Bir de kartın 90 derece olması bir zarar vermiş olabilir mi? Şu an gayet düzügn çalışıyor hiçbir oyunda performans sıkıntısı yok.

Son düzenleme:
Bu test bitince bana bi ekran gelicek sandım gelmedi. Bidaha yapıp ekran görüntüsü alıcam.

Eki Görüntüle 1429854

Şu an fanlar auto modda ve 0db ayarı açık.

Bu ekran kartı normalde hiç 70 değil 60 derece bile görmüyor. Ara sıra böyle fanlar sapıtıyor ve dönmüyor. Ama yazılımsal bir sıkıntı sanırım. Sıkıntı AMD yazılımındamı yoksa ASUS'un GPU Tweak yazılımındammı bilmiyorum.

Ara sıra derken baya bir zaman farkı oluyor aylar aralıkla oluyor.

Bu 90 derece birden olmadı Valorant'ı bayağıdır oynuyordum 2-3 saatit hiçbir sıkıntı yoktu yeni yarım saat önce böyle oldu.

Bir de kartın 90 derece olması bir zarar vermiş olabilir mi? Şu an gayet düzügn çalışıyor hiçbir oyunda performans sıkıntısı yok.
Kart zarar görebileceği ısılara yaklaştığında ya frekans kesip soğumaya çalışır ya da kendini kapatır.

Geri
Yukarı