Çözüldü RX 6600 ekran kayıtları bulanık ve kötü gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merdo34

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Hem Radeon Software hem de OBS üzerinden kayıt aldım, durum ikisinde de aynı.
Aldığım kayıtlarda bariz bulanıklık ve kötü görüntü ve gözlemledim.
Son sürüm Windows 11 ve AMD 23.9.1 sürümünü kullanıyorum.
RDR2, Crysis 3 ve Dying Light da denedim, hepsinde durum aynı.

Çözüm
Aynı sürüm aynı ekran kartı, ekran kayıtlarımda belirgin bir bunalıklık görmedim. Fakat ben kodlamada HEVC kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1976462
Bir deneyeyim, teşekkürler.

HEVC ile denedim, görüntüde bir değişiklik olmadı.
Farkettiğim birşey var, bilgisayar üzerinde kötü, bulanık ve karanlık video kaydı var iken telefonda veya başka bir cihazda kayıt temiz.
Sorunun kaynağı video oynatıcı programım, monitörüm, Windows 11 uyuşmazlığı veya eksik dosya kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.
YouTube üzerinden farklı videolarda özellikle oyun videolarında vs. gözlemlediğim kadarıyla yine kötü duruyor, sorunun kaynağının monitörüm olma ihtimali daha da yüksek, birkaç ayar yapacağım.
Konu şimdilik çözüldü sayılır, teşekkürler.
AMD 23.9.1 sürümünü kullanıyorum.
Aynı sürüm aynı ekran kartı, ekran kayıtlarımda belirgin bir bunalıklık görmedim. Fakat ben kodlamada HEVC kullanıyorum.

1697262625468.png

Eki Görüntüle 1976462
Bir deneyeyim, teşekkürler.

HEVC ile denedim, görüntüde bir değişiklik olmadı.
Farkettiğim birşey var, bilgisayar üzerinde kötü, bulanık ve karanlık video kaydı var iken telefonda veya başka bir cihazda kayıt temiz.
Sorunun kaynağı video oynatıcı programım, monitörüm, Windows 11 uyuşmazlığı veya eksik dosya kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.
YouTube üzerinden farklı videolarda özellikle oyun videolarında vs. gözlemlediğim kadarıyla yine kötü duruyor, sorunun kaynağının monitörüm olma ihtimali daha da yüksek, birkaç ayar yapacağım.
Konu şimdilik çözüldü sayılır, teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı