RX 6600 fan %37 seviyesinde çalışıyor

Daha fazla  
Merhaba, FurMark testinde XFX RX6600 model elimdeki bir kartta test yaparken fanın yüzde 37'in üstüne çıkmadığını fark ettim. Sabit olarak yüzde 37 gibi. Başlangıçta 20-22-23 gibi artıyor fakat sıcaklık değişse bile fan değeri 37 üstüne çıkmıyor. AMD yazılımında ayarlar otomatik, varsayılanda. Bilgisi olan var mı?

Öyle yapınca test ederken artıyor fan değeri. Ancak bunu otomatik ayarda yapmıyor. Sıcaklık yükselirken fanı yüksek hızda döndürmesi gerekmiyor mu?

Sıcaklık değerlerinde bir sorun yoksa daha hızlı dönmesine gerek yok hocam. RX6600 fazla ısınmayan bir kart.

Evet öyle fakat fanın artması gerekiyor FurMark'ta. Sıcaklık 45 iken 37'de sabit kalıp 65'i gördüğünde bile 37 olması normal değil.

Benzer bir olay CPU fanımda vardı manuel sıcaklıklara RPM değeri atayarak düzelttim. Siz de sıcaklılarla fan hızlarını eşleyebilirsiniz yazılımı üzerinden.

Benzer bir olay CPU fanımda vardı manuel sıcaklıklara RPM değeri atayarak düzelttim. Siz de sıcaklılarla fan hızlarını eşleyebilirsiniz yazılımı üzerinden.

Kartın üstünde ufak bir buton var, bildiğim kadarıyla performans/sessiz mod ayarlıyordu. Onunla ilgisi var mıdır? Denedim ancak fark göremedim.

Geri
Yukarı