RX 6600 fanları çalışmıyor

YYagiz08

Centipat
Daha fazla  
RX6600 ekran kartı aldım 3-4 hafta oldu şimdi şöyle bakayım dedim fanları çalışmıyor ama oyunları gayet akıcı 60 FPS'in aşağısına düşürmüyor normal midir? Gereken güç kaynağı kablolarını taktım isterseniz fotoğrafta atabilirim.

böyledir.

böyledir.

Dosya Ekleri

• IMG_20230121_112525.jpg
    IMG_20230121_112525.jpg
    222,6 KB · Görüntüleme: 37
RX6600 ekran kartı aldım 3-4 hafta oldu şimdi şöyle bakayım dedim fanları çalışmıyor ama oyunları gayet akıcı 60 FPS'in aşağısına düşürmüyor normal midir? Gereken güç kaynağı kablolarını taktım isterseniz fotoğrafta atabilirim.

Böyledir.

Böyledir.

Hocam belli bir ısıya gelince çalışıyor fanlar bende öyle zanetim ilk başta :) bir oyuna girin bir 5 10 dk oynayın ondan sonra bakın dönüyor mu dönmüyorsa bir problem vardır.

AMD uygulamasında ayarlar kısmında sessiz fan devderede sanırım onu devre dışı bırakıp bakar mısınız bir daha.
Hayır ayar ellenmemeli. Yeni nesil kartlarda Zero RPM özelliği mevcut. Kart belli bir ısı seviyesine gelmeden fanları yormamak adına fanları açmıyor. Muhtemelen gireceğiniz herhangi bir oyunda fanlar çalışır.

Ekran kartı fanlatı otomatik çalışır. Isınınca çalışır belli derecenin altına inince durur. Takip edin hiç çalışmıyor ise sorun vardır.

Hayır ayar ellenmemeli. Yeni nesil kartlarda Zero RPM özelliği mevcut. Kart belli bir ısı seviyesine gelmeden fanları yormamak adına fanları açmıyor. Muhtemelen gireceğiniz herhangi bir oyunda fanlar çalışır.

Hocam bende 6600XT kullanıyorum 60 dereceye kadar fan açmıyor hoşuma gitmediği için devre dışı bıraktım.

Ekran kartı fanlatı otomatik çalışır. Isınınca çalışır belli derecenin altına inince durur. Takip edin hiç çalışmıyor ise sorun vardır.

Evet. Hocam bende de olmuştu RX580 fan belli bir ısıya gelmeden çalışmıyor şu an 37 derece ve dönmüyor en az 50 derece falan gelmesi gerekiyor sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı