RX 6600 FurMark testinde 108 FPS veriyor

Wallywestrt

Hectopat
Makaleler
1
Sapphire Pulse RX 6600 sahibiyim ve FurMark testi yaptım. Kendi kendine kapanmasını beklediğimden 1 saat 50 dakika devam etti ama bitmeyince kendim kapadım. Aynı ekran kartına sahip arkadaşlar 120 FPS civarı alırken (1080p MSAA kapalı) ben sadece 108 FPS alıyorum ve sıcaklık 78 dereceye kadar çıktı. Sıcaklıkta diğer arkadaşlardan çok çok yüksek. Bunların sebebi ne?

Sapphire Pulse RX 6600 sahibiyim ve FurMark testi yaptım. Kendi kendine kapanmasını beklediğimden 1 saat 50 dakika devam etti ama bitmeyince kendim kapadım. Aynı ekran kartına sahip arkadaşlar 120 FPS civarı alırken (1080p MSAA kapalı) ben sadece 108 FPS alıyorum ve sıcaklık 78 dereceye kadar çıktı. Sıcaklıkta diğer arkadaşlardan çok çok yüksek. Bunların sebebi ne?

Kartı sıfır mı aldınız ikinci el mi ayrıca mining yaptınız mı?

Öncelikle 78 derece gayet normal bir değer ikinci olarak sonuçlanmadan ortlama FPS öğrenemeyiz siz en düşük FPS değerini söylüyor olabilirsiniz.
yapılırken anlık en düşük ve average fps gözüküyor. average fps 108 idi. başka bir forumda aynı ekran kartıyla yapan birinin sonuçları; sıcaklıkta çok daha düşük görünüyor

Dosya Ekleri

• 1657643205884.png
    1657643205884.png
    36,1 KB · Görüntüleme: 118
Yapılırken anlık en düşük ve average FPS gözüküyor. Average FPS 108 idi. Başka bir forumda aynı ekran kartıyla yapan birinin sonuçları; sıcaklıkta çok daha düşük görünüyor.

Sıcaklık değerleri kartın bulunduğu ortam sıcaklığı kasa içi hava sirkülasyonu gibi etkenlere bağlı olarak değişebilir ayrıca bahsettiğiniz FPS değerleri muhtemelen OC yapılmış hali.

Yeni konular

Geri
Yukarı