RX 6600 GPU'yu R5 1600 işlemci kurtarır mı?

Bütçe
6000

Gnev

Hectopat
Merhaba, elimde;

B 450 anakart + R5 1600 12nm işlemci + Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ güç kaynağı + Dark Freezer X120 soğutucu + 2 X 8 GB RAM + ASUS ROG RX 570 ekran kartı mevcut.

"Arada sırada PC birden kitlenip kendini resetliyor. Neden kaynaklı bulamadım ve deneyecek bir extra ekipmanım da maalesef yok."

Sorum şu: Bütçem 6.000 civarında ekran kartımı değiştirmek istiyorum fakat işlemci yetersiz onu da biliyorum. RX 6600 veya MSI 1660 Super almayı planlıyorum. Hangisini önerirsiniz? RX 6600 de ASUS mu almam gerekli Sapphire de işimi görür mü?

Son olarak oynadığım oyunlar, Valorant, OW2, bu aralar böyle aktif kullandığım sistemde 110 170 arası FPS alıyorum Valorant'ta bunu 144 de sabitleyip oynamak istiyorum açıkçası, Apex çok fazla PC ısınıyor ve kasıyor diye geri durdum Warzone da aynı şekilde. Siz değerli dostlarımdan yardım rica ediyorum. Ne yapmam lazım ne almam lazım ileride işlemciyi 3600'e çekebilirim veya bir tık üstüne ama o zamana kadar 1600 ile idare etmem lazım bir sorun yaşatır mı? Darboğaz muhabbetine tam hakim değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahibinden üzerinden kgf şeklinde bir dolu RX6600 var ve fiyatları 4000 TL altına kadar iniyor. Bunlardan birisini çekin. Kalan bütçeyle ve R5 1600'ü satarak R5 5600 edinin.

2. el ürünlere sıcak bakamıyorum. O yüzden ilk olarak 1 parçayı yükseltmek istiyorum. İşlemciyi ileride değiştirme fırsatım zaten olacak.

2 Üründen birisini alacağım. Sizce hangisi olmalı ?

2. el ürünlere sıcak bakamıyorum. O yüzden ilk olarak 1 parçayı yükseltmek istiyorum. İşlemciyi ileride değiştirme fırsatım zaten olacak.

Asus.

Sapphire olan modeli kullanıyorum. Sıcaklıklar çok iyi seviyede. 1600 AF kullanıyordum işlemcimi yeni yükselttim. %15-20 civarında bir darboğaz vardı. Görüntü kalitesini fulleyerek rahatça oynuyordum ama oyunları.

Sapphire olan modeli kullanıyorum. Sıcaklıklar çok iyi seviyede. 1600 AF kullanıyordum işlemcimi yeni yükselttim. %15-20 civarında bir darboğaz vardı. Görüntü kalitesini fulleyerek rahatça oynuyordum ama oyunları.
ASUS veya Sapphire arasın da çok bir fark yok o zaman 10 15 derecelerden bahsediyor bazıları , Valorant tarzı oyunlar da aldığınız FPS aklınız damı acaba oynadıysanız.

ASUS veya Sapphire arasın da çok bir fark yok o zaman 10 15 derecelerden bahsediyor bazıları , Valorant tarzı oyunlar da aldığınız FPS aklınız damı acaba oynadıysanız.

Valorant, Rust ve PUBG oynuyorum. 1600 AF ile oynarken Valorant 150-220, Rust 60-70, PUBG 80-100 arası oluyordu. Tabii işlemcimi R5 5500 yaptıktan sonra bu FPS değerleri sırasıyla +250, +90, +120 civarına çıktı. Ama hiçbirinde darboğaz kaynaklı takılma vs. yaşamadım.

Valorant, Rust ve PUBG oynuyorum. 1600 AF ile oynarken Valorant 150-220, Rust 60-70, PUBG 80-100 arası oluyordu. Tabii işlemcimi R5 5500 yaptıktan sonra bu FPS değerleri sırasıyla +250, +90, +120 civarına çıktı. Ama hiçbirinde darboğaz kaynaklı takılma vs. yaşamadım.

Anladım çok teşekkürler, Valorant gibi oyunda 144 altına düşmediği sürece sorun yok benim açımdan bu hafta satın alıyorum o zaman. Son olarak Sapphire markasından memnun kaldınız mı çok fazla söylenildiği gibi ısı farkı var mı sizce?

farkı var mı sizce?

Şahsi fikrim olarak; AMD kartlarını en iyi Sapphire markasının ürettiğini düşünüyorum. Eskiden Recep Baltaş'ın Sapphire ürünleri ile bir kaç problemi olmuş ve Sosyal'de bir ön yargı oluşmuştu. Ama bu marka sadece AMD kartı üretiyor. Ve bu konuda en iyi olduklarını düşünüyorum. Bundan önce ki kartımda Sapphire marka idi. Şuana kadar hiç Wattman veya ısınma gibi bir problem yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı