RX 6600 hotspot sıcaklığı 105 derece oluyor

MelihKesgin X99

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550 GAMING X V2
Ryzen 5 5500
RX6600
3000MHz 16GB Gskill
Meslek
Öğrenci
Normalde hotspot sıcaklığı 105 derecelere kadar çıkması normalmiș fakat ben ekran kartının termal macununu değiştirdim daha serin çalışsın diye, öyle de oldu ama hotspot sıcaklığı çok yüksek olduğundan fanlar yine yüksek devirde çalışıyor. Hotspot sıcaklığı ile normal sıcaklık arasında iki kat fark var, bu sıcaklığı düşürme yolu var mı ya da fanların çalışma hızını normal GPU temp ile çalışmasını sağlayabilir miyim?

Screenshot_1.png

Hotspot sıcaklığını düşürmenin tek yolu PTM 7950 gibi faz değişimli bir macun alıp koyacaksın ya da viskozitesi gerçekten yüksek bir macun süreceksin.

Sürekli macunlarla uğraşmaktansa Honeywell PTM 7950 alıp ömürlük kullanırdım ben, hotspot sıcaklığını bayağı düşürüyor.

Thermal Grizzly Aeronaut ve XFX RX 6600 8 GB

Net pumpout olmuştur bu.

Hotspot sıcaklığını düşürmenin tek yolu PTM 7950 gibi faz değişimli bir macun alıp koyacaksın ya da viskozitesi gerçekten yüksek bir macun süreceksin.

Sürekli macunlarla uğraşmaktansa Honeywell PTM 7950 alıp ömürlük kullanırdım ben, hotspot sıcaklığını bayağı düşürüyor.

Net pumpout olmuştur bu.

Bu durum macundan mı kaynaklanıyor yoksa ben mi yanlış bir şey yaptım. Honeywell PTM 7950 için link atabilir misin?

Bu durum macundan mı kaynaklanıyor yoksa ben mi yanlış bir şey yaptım. Honeywell PTM 7950 için link atabilir misin?

Thermal Grizzly'nin orta şeker macunları genelde GPU için uygun değil, CPU üzerine daha iyi gidiyor. Yüksek ihtimalle macundan kaynaklı, GPU ile hotspot arasında 50 derece kadar fark olması buna işaret.

Buradan ilk indirim ile yaklaşık vergisiyle beraber 140-150 TL'ye alabilirsiniz Honeywell'i:

Macunu deneyimlediğim konuya da buradan bakabilirsiniz, farkı görün diye:

Thermal Grizzly'nin orta şeker macunları genelde GPU için uygun değil, CPU üzerine daha iyi gidiyor. Yüksek ihtimalle macundan kaynaklı, GPU ile hotspot arasında 50 derece kadar fark olması buna işaret.

Buradan ilk indirim ile yaklaşık vergisiyle beraber 140-150 TL'ye alabilirsiniz Honeywell'i:

Macunu deneyimlediğim konuya da buradan bakabilirsiniz, farkı görün diye:

Çok pahalı bir şey değilmiş keşke ilk bunu alsaydım 😃, RAM'lerin üzerine koydukların da mı Honeywell?
-Bu arada ekran kartını söküp baktım gerçekten de macun bir tarafa akmış, ben ortaya biraz koyup üzerine bloğu kapatıp vidaları sımıştım. Muhtemelen ilk sıktığım vidanın tersine akmış, şimdi tekrar temizleyip macun sürdüm ama bu sefer iyice yaydım. Sonuç bu şekilde oldu, istediğim gibi ama ben yine de Honeywell almayı düşünüyorum.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok pahalı bir şey değilmiş keşke ilk bunu alsaydım 😃, RAM'lerin üzerine koydukların da mı Honeywell?
-Bu arada ekran kartını söküp baktım gerçektende macun bir tarafa akmış, ben ortaya biraz koyup üzerine bloğu kapatıp vidaları sımıştım. Muhtemelen ilk sıktığım vidanın tersine akmış, şimdi tekrar temizleyip macun sürdüm ama bu sefer iyice yaydım. Sonuç bu şekilde oldu, istediğim gibi ama ben yine de Honeywell almayı düşünüyorum.

Eki Görüntüle 2030625

VRAM'lerin üzerindeki kartın kendi termal padi.

Sıcaklıklar iyi olmuş ancak önemli olan bu sıcaklıklarda ne kadar süre kalabileceği. Uzun kullanım konusunda en rahat ettiren yine Honeywell olur.

Geri
Yukarı