RX 6600 - i3 12100F sistemde Valorant oynarken takılmalar oluyor

Wain

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB 2400 mHz
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
H610M-K
İşlemci
i3-12100F
Arkadaşlar ekran kartı RX 6600 kullanıyorum, işlemci i3 12100F, RAM 8 GB 2400 MHz. Adam karşıma çıktığında direkt takılıyor oyun 2 saniyeligine, bazen adam çıkmadıgında da oluyor ne yapabilirim?

i3-12100F, Valorant gibi modern oyunlar için ideal bir işlemci değildir. Özellikle yoğun işlemci gücü gerektiren durumlarda, işlemci darboğazı yaşayabilirsiniz.

Valorant tekli çekirdeğe yüklenen bir oyun hocam. Ben i3 10100F ile takılma yaşamıyorum. Sistemde 16 GB RAM var. Sebebi işlemci değil.

BIOS'tan hiçbir şey yapmadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS ayarlarından XMP'yi bir açıp deneyebilir misin? Merak ettim. İntelde xmp açmadan ram frekansı genelde 2400mhz de çalışır. Tam performansını alamazsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS ayarlarından XMP'yi bir açıp deneyebilir misin? Merak ettim. İntelde xmp açmadan ram frekansı genelde 2400mhz de çalışır. Tam performansını alamazsın.
benim ramim zaten 2400 mhz hocam ve 2400 mhz de çalışıyor cpu z ve gorev yoneticisiine bakarsak

Geri
Yukarı