RX 6600 ile mining

Arkadaşlar 3 ay sonraya garanti olmayacak bir şekilde sistem alacağım ve ekran kartı olarak bunu seçtim RTX 2060 ile birebir diyorlar internette öyle yani ve fiyatı da ucuz. Bende 15 yaşındayım ve mining işi çok karlı mı yoksa değil mi bilmiyorum. Anakart olarak i5 12. nesil ya da Ryzen 5 5600 almak istiyorum kararsızım. Ve mining yapılıyor diyelim bu kartla, kartı öldürür mü? Biliyorsunuz öğrenciyim en az 3 yıl dayanması lazım bu ekran kartının çünkü 18 olunca ya üniversiteye gideceğim ya da ABD de tanıdığın yanına ve ABD'ye gitmezsem de çıktığım eve ya da yurda bilmiyorum bu PC'yi götürebilir miyim yani bu PC bana en az 3 yıl + yaşantıya göre en az 5 yıl lazım diyelim. Yani miningde yarar var mı? Değer mi ekran kartını kullanmaya? Karı ne kadar 1 aylık bir süreçte? Deneyimlerinizi, görüşlerinizi bekliyorum.

Hocam şu anda Türkiye'de mining yapmaya kalksan batma ihtimalin bile var ama dediğin gibi, ABD'ye gidersen, orada kar edebilirsin.

Hocam şu anda Türkiye'de mining yapmaya kalksan batma ihtimalin bile var ama dediğin gibi, ABD'ye gidersen, orada kar edebilirsin.
Neye dayanarak söylediniz bunu acaba? Kart fiyatları bir miktar daha ucuz olabilir ama elektrik 0.18 0.19 cent. TR'de 0.12 cent şu anda. Kazdığınız miktar aynı ama. Yurtdışında kazandığın parayı daha efektif harcayabilirsin sadece tek artısı o, ama o da konumuz değil.

Neye dayanarak söylediniz bunu acaba? Kart fiyatları bir miktar daha ucuz olabilir ama elektrik 0.18 0.19 cent. TR'de 0.12 cent şu anda. Kazdığınız miktar aynı ama. Yurt dışında kazandığın parayı daha efektif harcayabilirsin sadece tek artısı O, ama o da konumuz değil.

2013'den beri ister Türkiye'de ister Almanya'da bu işleri yapıyoruz, hocam. Kişisel düşüncelerimi, yazdım sadece.

Geri
Yukarı