RX 6600 ile R5 2600X darboğaz yapar mı?

Ben RX6600 için dedim RX570 zaten besler işlemci.

Yok hocam benim çözünürlük ufak ondan dolayı drop girer mi demek istedim zaten işlemci 3 sene daha idare etsin beni komple sistemi değiştiririm gerekirse.

o kadar fazla rahatsız edecek düzeyde takılmalar değil saliselik takılmalar 5600 600TL felan daha fazla kararsız kaldım

O kadar fazla rahatsız edecek düzeyde takılmalar değil saliselik takılmalar 5600 600TL falan daha fazla kararsız kaldım.

Hocam vala işlemciyi değiştirmeye bak ama eğer durumun fazla iyi değilse soğutucu iyise OC yapmayı deneyebilirsin.

O kadar fazla rahatsız edecek düzeyde takılmalar değil saliselik takılmalar 5600 600TL falan daha fazla kararsız kaldım.

2600 elindeki RX6600 her türlü birçok durumda darboğaz yapacak o karttan tam performans almak istiyorsan en azından güncel olduğu için 5600 alabilirsiniz çünkü 2600 kullandığınız süre boyunca RX6600 tam performans alamayacaksınız 2600 artık neredeyse mınıum işlemci konumunda bende RX 5600XT var 2600 ile kullanırken yer yer darboğaz yapıyordu RX6600 ise daha fazla darboğaz yapacaktır.
Yok hocam benim çözünürlük ufak ondan dolayı drop girer mi demek istedim zaten işlemci 3 sene daha idare etsin beni komple sistemi değiştiririm gerekirse.

Çözünürluk VSR açarak deneyebilirsiniz eğer yine oluyorsa abartılı bir şekilde SSD bir sorun olabilir.

Drop olayı oyundan oyuna değişiyor her oyunda olmuyor ve belli süre oluyor sonra gidiyor değişik bir şey.

Drop olayı oyundan oyuna değişiyor her oyunda olmuyor ve belli süre oluyor sonra gidiyor değişik bir şey.

Bence SSD ve işlemci sicaklıklarını bir kontrol et derim çok tuhaf bir sorun.

Bence SSD ve işlemci sicaklıklarını bir kontrol et derim çok tuhaf bir sorun.

İşlemci sıcaklıklarım çok iyi Full yükte 65 geçmiyor kule tipi soğutucu var SSD M.2 HDD sentinleden bakıyorum 45 50 derece geziyor ama oyunlarım genelde HDD kurulu.

Drop bana valorant da bile giriyordu hafif hafif.

Kalitesiz ve dolu SSD buna neden olabilir. Google'da basit bir "SU630 takılma, SU630 drop" yazarsan anlarsın. Senin SSD de muhtemelen o kalitede bir şey. Alacaksan en az 500 GB'lık WD Blue, 3D Ultra gibi SSD'ler veya SN750, 970 EVO Plus gibi NVMe'lere bakmalısın. Hem uzun ömür hem de hızlı önbelleklere sahipler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…