RX 6600 ile R5 2600X darboğaz yapar mı?

Bende geçen pazartesiye kadar Ryzen 5 2600 ve RX 5600XT kullanıyordum işlemci isteyen oyunlarda 2600 ile darboğaz yaşıyordum hatta bazı oyunlarda FPS düşmesi ve takılma bilene yaşadım daha sonra Ryzen 5 5600 geçince oyunlarda yağ gibi akıcı oldu ve rahatladım sizde de işlemci kaynaklı sorun var gibi eğer FPS artisı istiyorsanız tekli çekirdeği yüksek bir işlemciye geçin yani ben 5600 alma taraftarıyım eğer olmadı 3600 de iş görür siz şimdiden yeni bir işlemci için para biriktirmeye başlayın derim ancak oyunlarda çok fazla takılma yaşıyorsanız SSD kaynaklıda olabilir.
o kadar fazla rahatsız edecek düzeyde takılmalar değil saliselik takılmalar 5600 600TL felan daha fazla kararsız kaldım

O kadar fazla rahatsız edecek düzeyde takılmalar değil saliselik takılmalar 5600 600TL falan daha fazla kararsız kaldım.

2600 elindeki RX6600 her türlü birçok durumda darboğaz yapacak o karttan tam performans almak istiyorsan en azından güncel olduğu için 5600 alabilirsiniz çünkü 2600 kullandığınız süre boyunca RX6600 tam performans alamayacaksınız 2600 artık neredeyse mınıum işlemci konumunda bende RX 5600XT var 2600 ile kullanırken yer yer darboğaz yapıyordu RX6600 ise daha fazla darboğaz yapacaktır.
Yok hocam benim çözünürlük ufak ondan dolayı drop girer mi demek istedim zaten işlemci 3 sene daha idare etsin beni komple sistemi değiştiririm gerekirse.

Çözünürluk VSR açarak deneyebilirsiniz eğer yine oluyorsa abartılı bir şekilde SSD bir sorun olabilir.

2600 elindeki RX6600 her türlü birçok durumda darboğaz yapacak o karttan tam performans almak istiyorsan en azından güncel olduğu için 5600 alabilirsiniz çünkü 2600 kullandığınız süre boyunca RX6600 tam performans alamayacaksınız 2600 artık neredeyse mınıum işlemci konumunda bende RX 5600XT var 2600 ile kullanırken yer yer darboğaz yapıyordu RX6600 ise daha fazla darboğaz yapacaktır.

Çözünürluk VSR açarak deneyebilirsiniz eğer yine oluyorsa abartılı bir şekilde SSD bir sorun olabilir.

Drop olayı oyundan oyuna değişiyor her oyunda olmuyor ve belli süre oluyor sonra gidiyor değişik bir şey.

Drop bana valorant da bile giriyordu hafif hafif.

Kalitesiz ve dolu SSD buna neden olabilir. Google'da basit bir "SU630 takılma, SU630 drop" yazarsan anlarsın. Senin SSD de muhtemelen o kalitede bir şey. Alacaksan en az 500 GB'lık WD Blue, 3D Ultra gibi SSD'ler veya SN750, 970 EVO Plus gibi NVMe'lere bakmalısın. Hem uzun ömür hem de hızlı önbelleklere sahipler.

Yeni konular

Geri
Yukarı